Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Nepodceňujte důležitost správné obuvi

feet-423092_640Módní trendy velí jasně: kdo nosí co možná nejzajímavější boty, samozřejmě na vysokém podpatku, ten je in. Co to ale udělá s našima nohama, budeme-li se takto obouvat denně? Následky rozhodně nejsou příjemné, proto byste měli alespoň občas nohám odlehčit ve zdravotní obuvi.

O nohy se začněte starat včas

V dnešní moderní době má jisté potíže se zdravím velká většina populace. Jde-li o problémy s páteří, je na vině sedavý životní styl, ale také nesprávná obuv. Ta dále namáhá lýtkové svaly, způsobuje ortopedické problémy, potíže s klouby a přirozeně nejrůznější drobná poškození, jako jsou puchýře, odřeniny a otlaky. V době, kdy už jste si tělo poškodili, je pozdě začít se zdravotní obuví. Raději si ji pořiďte preventivně, a především ji kupte vašim dětem. Je-li organismus ve vývinu, lze ovlivnit nejvíce.

Vyhněte se ortopedickým problémům

Obuv, která vyhovuje zásadám zdravého obouvání, bude vaše nohy hýčkat, ale zejména pomůže vaší celkové kondici. Napomáhá tvarování nožní klenby, zdravému vývoji chodidla, šetří klouby, podporuje správné držení těla a chůzi. To, že se i při dlouhém stání nebo na výletě budete cítit jako v bavlnce, je pak příjemným bonusem. Na nošení zdravotní obuvi by měli myslet především ti, kdo v rámci svého povolání musí hodně chodit nebo stát – konkrétně například prodavačky, zdravotní sestry…

Na vaše chodidla jedině Santé

Mezi nejuznávanější značky ortopedické obuvi patří zdravotní obuv Santé. Tato kvalitní česká značka se uchytila v roce 1997 a její výrobci od té doby využívají nasbírané zkušenosti k neustálému zlepšování. Jejich boty mají ten správný tvar, jsou tlumivé a váží tak akorát. Nohu chrání a zároveň zabezpečují její zdravý vývoj. Jednou ze specializací Santé zdravotní obuv je dětská obuv, v jejich nabídce ale najdete i mužské a ženské sandály či vycházkové pantofle z vysoce kvalitních materiálů.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.