Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Jak si zpříjemnit ráno

Autor obrázku: jessica mullen

Každý z nás jistě zná, jak dokáže nepříjemné ráno zkazit celý den. Obzvlášť to pondělní. Možná vás dokáže naštvat už jen zvuk budíka. Přečtěte si pár rad, jak se tomu vyvarovat.

Sprcha

Sprcha vás nejen osvěží a parádně probere, ale budete se také cítit mnohem lépe, budete-li voňavá a čistá. Zkuste střídat teplou a studenou vodu, která nejen pomůže proti celulitidě, ale také lépe probere.

Tip: Zkuste si u sprchování protáhnout obličej. Pomůže to proti případným otokům, ale také vypne pleť.

Rozcvička

Zkuste si každé ráno protáhnout tělo. Parádně vás to probere, ale hlavně to na vás bude znát. Nemusíte dělat žádné složité cviky, hlavně v jednom cviku vydržte minimálně 8 sekund, jinak je to neúčinné. Bude-li se vám chtít, můžete i posilovat, po ránu je to nejúčinnější.

Tip: Pokud máte možnost, choďte do práce pěšky. Jezdíte-li autobusem, vystupujte o zastávku dřív, jezdíte-li autem, parkujte dál od své práce. Nejenže ušetříte, ale také se vytvarujete. Uvidíte, jak to bude časem znát.

Snídaně

Nejdůležitější částí rána je vyvážená snídaně. Jestli nemůžete snídat hned ráno doma, protože to prostě nejde, vemte si snídani s sebou do školy či práce. Jak má vypadat taková vyvážená snídaně:

Bílý jogurt s džemem a müsli směsí, 100% pomerančová šťáva. Kupujte stoprocentní džemy, nebo přírodní bio džemy.

Cottage sýr s ovocem (borůvky, citrusy…)

Tip: Jezte k snídani vajíčka a budete mít vosí pas.

Budík

Autor obrázku: Jim Wall

Divili byste se, jak vám může budík změnit ráno. V dnešní době máte už nespočetně mnoho tónů a písniček, které si můžete zvolit, aby vám to probouzení bylo příjemnější. Doporučuje se řídit si dva budíky, jeden na letmé probuzení, kdy máte zůstat v posteli a relaxovat, představovat si, jak hezký bude váš den a za patnáct minut další, u kterého už vstanete z postele.

Chytré telefony také mají budíky, u kterých musíte například vyřešit hlavolam nebo zatřást telefon, abyste se probudili. Pokud jste na tom se vstáváním opravdu špatně, můžete zkusit létající budík, který vám sice ráno nezpříjemní, za to vás ale zaručeně dostane z postele ven. Začne totiž zvonit a vylítne z něj součástka, kterou musíte zastrčit zpět zpátky do budíka, a teprve potom přestane zvonit. Pro někoho to může být velká zábava.

Tip: Zkuste si do telefonu nahrát vaše známé nebo kamarády jak říkají: „Zuzko, je ráno, vstávej už z té postele“ nebo „ Pojď honem do kuchyně, udělala jsem ti rozpékaný croissant s máslem“. Nejenže vám to vytvoří úsměv na tváři, jen co otevřete oči, ale také vás to nabudí k snídani.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.