Jak poznat kvalitní konzervy pro psy?

Každý chovatel se rozhoduje, zda krmit svého psa granulemi nebo spíše konzervami. Každé z krmiv má svá pro a proti a je potřeba dobře vybírat. Pokud se rozhodnete pro konzervy, je potřeba dobře rozpoznat takové, které vašemu psovi přinesou to, co potřebuje a neuškodí mu. Kvalitní psí konzervy poznáte podle několika vlastností.

Jaký je obsah masa?

Procentuální zastoupení masa v obsahu konzervy je asi tím prvním faktorem, který by vás měl zajímat. Nejlepší jsou samozřejmě konzervy se 100% obsahem masa bez plnidel, jakými bývají například sója, pšenice nebo kukuřice. Na druhou stranu i malý podíl obilovin psi ve stravě potřebují. Takže se nemusíte bát sáhnout ani po konzervách pro psy s nižším obsahem masa. Vždy ale dobře rozvažujte, pro jakého psa konzervy kupujete. Pokud má váš pes zažívací problémy, hledejte hypoalergenní konzervy. Štěňata by neměla být ochuzena o zdravé konzervy, které obsahují vitamíny a minerály nezbytné pro růst a vývoj. Starším psům mohou prospět konzervy speciálně vytvořené pro seniory – ty mají obvykle menší kousky pro snadné žvýkání a nízký obsah tuku. U dospělých psů vybírejte konzervy podle úrovně jejich aktivity – aktivní psi potřebují více bílkovin a kalorií než ti, kteří více odpočívají.

Jak krmit psa konzervami?

Konzervy pro psy by měly být podávány jako doplněk k suchým granulím. Abyste zajistili, že pes konzervu plně stráví a vstřebá, smíchejte ji se suchými granulemi. Konzervy jsou často kaloričtější než suché granule, proto podávejte menší porce. Pokud se rozhodnete podávat konzervy jako hlavní jídlo, sledujte přírůstek nebo úbytek hmotnosti psa. Na každé konzervě by měla být vždy vyznačena doporučená krmná dávka s ohledem na hmotnost psa. Té se držte. Pokud přemýšlíte, jak krmit psa konzervami tak, aby nepotřeboval žádné jiné doplňky stravy, pak vsaďte na opravdu kvalitní konzervy, které kromě masa obsahují také zeleninu a vitamíny.

Výhody krmení konzervami

Na rozdíl od granulí konzervy psům zkrátka chutnají. Konzervy poskytují psovi všechny potřebné živiny, takže jsou ideální pro psy, kteří jsou vybíraví nebo mají speciální požadavky na stravu. Konzervy také pomáhají udržovat psa hydratovaného. V neposlední řadě jsou konzervy lépe stravitelné než granule a jsou skvělé pro starší psy nebo štěňata s trávicími problémy. Mezi výhody krmení konzervami patří také menší obsah konzervačních látek a tedy menší zdravotní riziko pro psa.

Jste v tom, ale nejste si jistá, kdy budete rodit?

Konečně je TO tady. Podařilo se a nastává čas, kdy se těšíte na příchod nového člena rodiny. S tím přirozeně přichází i potřeba znát přibližný termín porodu. Termín porodu se obvykle vypočítává na základě data poslední menstruace. A existují i další způsoby, jak zjistit přibližné datum, kdy se miminko poprvé podívá na svět.

Výpočet termínu porodu podle menstruace

První metoda výpočtu termínu porodu staví na délce menstruačního cyklu. Pokud jej máte pravidelný, můžete vypočítat termín porodu následujícím způsobem: vezměte první den poslední menstruace, přičtěte 7 dní a následně odečtěte 3 měsíce. Takže pokud byl první den vaší poslední menstruace 1. ledna, váš termín porodu by měl být 8. října. Tuto metodu používají gynekologové a porodní asistentky jako první orientační odhad.

Vyšetření ultrazvukem je přesné

Dalším způsobem výpočtu termínu porodu je ultrazvukové vyšetření. Během něj může lékař změřit velikost plodu a na základě toho odhadnout přibližný termín porodu. Tento odhad se může lišit od odhadu založeného na poslední menstruaci, zejména pokud se první ultrazvukové vyšetření provede v prvním trimestru těhotenství.

Ale co když si datum porodu vypočítáte svépomocí a zároveň podstoupíte vyšetření ultrazvukem? Pokud rozdíl mezi termínem dle poslední menstruace a termínem, který se dozvíte na základě ultrazvukového vyšetření, není větší než 7 dní, počítejte s termínem dle menstruace. V případě většího rozdílu (tzn. nad 7 dní) se předpokládaný termín porodu určuje podle ultrazvuku.

Mějte na paměti, že se na vypočítaný termín porodu nemůžete stoprocentně spolehnout. Porod se může odehrát několik dní dříve nebo později, takže se připravte a zabalte si tašku pro porodní sál již několik týdnů před termínem porodu.

K čemu slouží těhotenská kalkulačka?

Chcete vědět, v jakém týdnu těhotenství se nacházíte, případně další údaje, které pro vás mohou být důležité? Ať už jde o počet dní od porodu, průměrnou délku a hmotnost miminka nebo časové rozmezí pro porod, pomůže vám tato těhotenská kalkulačka. Stačí do ní zadat začátek poslední menstruace nebo termín porodu od lékaře.

Víme, jak si poradit s výběrem plastových přepravek i nádob na odpad

Potřebujete přidat do své firmy ty správné plastové přepravky pro převoz či uskladnění zboží, nebo hledáte ideální nádoby na odpad, s jejichž pomocí zlepšíte třídění a usnadníte manipulaci s odpadem? V obou případech se vám budou hodit následující rady a doporučení pro výběr těch nejvhodnějších řešení.

Správné přepravky

V poslední době patří mezi nejdůležitější vybavení většiny firem, skladů a provozoven bez nadsázky obyčejné, ale kvalitní přepravky. Jejich výhodou bývá relativně nízká hmotnost v kombinaci s dlouhou životností při správné péči a správném používání. Klasické europřepravky mají navíc standardizované rozměry, díky kterým se báječně hodí víceméně na každý regál. Stačí si pouze zvolit optimální variantu podle konkrétního typu či s odpovídající výškou.

Dostatečné množství nádob na odpad

Nádob na odpad není nikdy dost, protože při jejich správném rozmístění mohou posloužit pro efektivní třídění a celkové zlepšení nakládání s odpady v rámci provozu. V plastových nádobách na odpad získáte cenné vybavení, které potěší snadnou manipulací, dostatečnou a optimální životností i poměrně příjemným vzhledem. Kromě toho nejde o nijak vysokou investici, což nahrává tomu, že si můžete pořídit dostatečné množství nádob na odpad do celé společnosti.

Vše pořídíte na jednom místě

A kde najdete všechny potřebné přepravky v mnoha různých rozměrech a nezbytné příslušenství k tomu? Především na specializovaném internetovém obchodě zaměřeném na logistiku a praktické vybavení. Na PK Group proto najdete nejenom přepravky a nádoby na odpady, ale i nejrůznější plastové barely a praktické příslušenství, jako jsou vozíky, kolečka, výpusti a mnoho dalšího s cílem zajistit co možná největší pohodlí a maximální efektivitu ve skladu či provozovně.

Jaké vitamíny jsou důležité pro vlasy?

Vlasy potřebují spoustu důležitých vitamínů a minerálů. Existuje spousta důvodů, proč byste měli zvážit podporu zdraví vlasů několika vitamíny navíc, protože podporují růst nových buněk, jako jsou vlasové folikuly.

Pokud máte nedostatek vitamínů, které obvykle vyživují a podporují zdravý růst vlasů, všimnete si zvýšeného vypadávání vlasů, jejich suchosti a nevýraznosti. I přestože hloubkové kondicionéry a masky mají krátkodobě velký přínos, je nezbytné upravit jídelníček a užívat doplňky stravy, abyste dosáhli nějakých účinků v dlouhodobém horizontu.

Fungují vitamíny na vlasy?

Při nedostatku biotinu, zinku, niacinu a železa začnou vypadávat vlasy. Vitamíny na vlasy, jako jsou D, E a skupina B, slouží pro podporu růstu a zpevnění vlasů. Biotin je přirozený vitamín, který se nachází v těle a přeměňuje potravu na energii. Z tohoto důvodu se předpokládá, že biotin pomáhá zlepšovat zdraví vlasů, protože jeho nedostatek vede k vypadávání.

Nadbytek biotinu v organismu však může mít některé závažné vedlejší účinky včetně kožních vyrážek, problémů s trávením, nebo dokonce poškození ledvin. Proto je nejlepší užívat všechny vitamíny na vlasy s mírou a podle předepsaného dávkování.

Shrnutí

Jestliže hledáte nějakou směs vitamínů, díky nimž by byly vlasy hustší, silnější a lesklé, podívejte se na produkt Bloom Hair. Zmíněný přípravek v podobě gumových medvídků obsahuje jedinečné ingredience. Jedná se o bezlepkový, bezlaktózový a vegetariánský produkt, který není testován na zvířatech.

Bloom Hair má ve složení vitamín A pro výživu pokožky hlavy, vitamín D pro správnou absorpci vápníku v těle, vitamín E pro prokrvení pokožky hlavy, vitamín C jakožto významný antioxidant, dále pak ještě vitamíny skupiny B, kyselinu listovou, zinek, selen a magnézium.