Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Jaký vybrat mop – rotační, parní, Vileda …

Jaký vybrat mop – rotační, parní, Vileda …

mop-viledaSnad každičká žena má zkušenosti s vytíráním podlahy spojené s bolesti zad a stálého ohýbaní. Proč nezkusit třeba mop? Ale nejsou mopy všechny stejné, měli byste se kouknout, jestli se dá vyždímat do sucha, aniž byste si přitom sami smočili ruce, také by měl dobře sát. Nesmíme zapomenout na dobrou manipulaci.

Co je však pravdy na tom, jestli vyčistí všechnu špínu, která se na podlaze namane? Je hodně upoutávek na toto téma, ale ve skutečnosti, velké množství špíny atd. nepobere, tudíž byste měli větší nečistotu zamést a nebo vysát.

Jaké typy mopů jsou?

rotacni-mopNejsnadnějším a nejúčinnějším jsou rotační mopy. Ty mají možnost otáčet se dokola, a tak vyždímat rotací vodu z mopu. Většinou se prodává s nádobou, které poskytuje dvě části. Do spodní části se dává voda a ještě je zde zachycené sítko, které je o trochu víš, aby se voda nemohla dostat k mopu. Ve vodě vymácháte mop, a pak vložíte do sítka, ve kterém ho vyždímáte podle vaší potřeby tím, že budete šlapat na páčku na straně této nádoby a sítko pomocí rotace vyždímá vodu z mopu.

S jeho snadnou manipulací se dostanete i do zákoutí, ke kterým máte špatný přístup s obyčejným koštětem. Protože spojení tyče a mopu má kloub, který vám dovolí se dostat bez problému pod nábytek.

Když už jsme se zmínili o tyči čili násadě, tak je možné si koupit nastavitelnou, jenž její délka může dosáhnout až dva metry.

Dalším typem je plochý mop, který se dá využívat jak na okna, tak i na větší podlahové plochy. Na konci mopu můžete vidět hadřík, jenž má dobrou savost.

parni-mopTaktéž se můžete setkat s mopy, které vypadají jako houba nebo kartáč. Ty fungují jako kdybyste vzali suchý zip a projížděli byste jim zem. Díky háčku se špína k tomuto mopu nachytá. Není však vhodný pro větší plochy, jen pro malé a také pobere větší nečistoty než mop rotační. Asi jste se zamysleli, jestli se vůbec může dát do vody a vytírat tak na mokro. Samozřejmě, že můžete a má i dobrou manipulaci, kdy stačí jen zatáhnout za rukojeť, houba se sklopí stranami k sobě a je vyždímáno.

Co třeba třásňový mop, jenž by měly jeho třásně všechnu špínu pobrat. Je praktický při vytírání kolem vašeho nábytku a dobrá dostupnost do míst, kde je těžký přístup. Tento mop už se skoro všude prodává i s kbelíkem, u něhož je součástí sítko pro snadnější ždímání.

Je pravda, že je to pro ženy lepší způsob vytírání než obyčejným hadrem, u čehož musíte být třeba stále na kolenou, abyste ze všech koutů dostali každičkou špínu. Některé si pomohou, že dají hadr na koště, aby se nemusely stále ohýbat, ale i tak je to namáhavé, neboť musí stále hadru z koštěte snímat a vymáchat ve vodě a zase vyždímat. Pak je stálé ohýbání namístě.

Proč si tedy nepořídit věc, která vám usnadní každodenní úklid a ušetří jak čas, tak i vaše záda od bolestí? Máte si, milé dámy, z čeho vybírat. Až třeba jeden z typů mopů vyzkoušíte nedáte na něho dopustit.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.