Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Zlepšení pokožky po celém těle? Zkuste mořskou houbu!

Polemizovat o tom, jaký vliv má vlastně kvalitní péče o naše tělo a o pokožku, by nebylo moudré. Každý si tuto důležitost uvědomuje a je mu tak jasné, že zanedbaná hygiena může způsobit onemocnění pokožky, její loupání, plísňové nebo kvasinkové infekce a jiné nepříjemnosti. Jaký vliv na to má ale to, čím se myjeme?

Zkuste houbu mořskou!

Autor obrázku: Ricardo Diaz

Většina z nás se asi myje nějakou žínkou nebo houbičkou. Různé plastové nebo ozdobné houbičky jistě mají vliv na péči o naše tělo, ale nedodávají mu žádné pozitivní látky, jako jsou vitaminy nebo minerály. Naopak houbička, kterou delší dobu nepoužíváme nebo ji často neobměňujeme, může být plná škodlivých bakterií způsobující nebezpečné kožní problémy.

Proto optimálním řešením při hygieně a mytí pokožky celého těla jsou kvalitní mořské houby. Jsou to čistě přírodní produkty, které se vyrábí z mořské houby, což je živý organismus. Mají nejen skvělý vliv na mytí pokožky, ale hlavně se jejich výhody ukrývají v samotných vlastnostech.

Vitaminy, minerály, jód a barviva

Mořské houby žijí na dně moří. Jako živé organismy potřebují řadu vitaminů a minerálů. Obsahují vysoký podíl jódu, ale mají i různá pro naše tělo pozitivní barviva. Další jejich výhodou je i dezinfekční účinek. Jsou vhodné ke každodennímu mytí a jsou vhodné i pro lidi nemocné nějakou kožní chorobou. Mořská houba se prodává v různých druzích, které se liší především svými vlastnostmi. Ty vznikaly rozdílnou polohou, kde houba žila.

Měli bychom si ale uvědomit, že jsou i další problémy, se kterými se při mytí zabýváme. Jedná se především o ztvrdlou zrohovatělou pokožku například v oblasti chodidel a paty. Jak na to? Ideální řešení nabízí lufa a pemza. Vulkanická hornina přírodního původu, která jemně a šetrně tuto nevhodnou kůži odstraní. Je to ideální řešení pro všechny s problémem „tvrdé paty“. Poté jen pokožku ošetříme vyživujícím krémem a pokožka bude jemná a hladká.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.