Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Nebezpečné opalování

Nebezpečné opalování

Ač téměř každý ví, že při pobytu na slunci je třeba používat ochranné prostředky s UV faktorem, většina lidí na to nedbá. Téměř polovina Čechů se každoročně, při slunění, spálí. Sice se mnoho lidí na dovolené nebo výletech maže opalovacími krémy, avšak pokud jdou na vycházku se psem nebo při cestě do školy, do práce, atp., na ochranu před nebezpečnými UV paprsky, zapomínají. Mazat by se však také měli sportovci, ať už rekreační nebo vrcholoví, neboť právě oni patří do velké skupiny, která na používání krémů na opalování, také zapomíná.

Autor obrázku: Dr. Umesh Behari Mathur

Nejčastěji ohroženými místy na těle jsou: výstřih, krk nebo obličej. Lidé by si měli uvědomovat, že i když mají části těla zakryté oděvem, jsou také takové partie, které slunci vystavují. To samé platí, když se člověk maže opalovacími krémy, ale potí se. Opět je důležité, aby namazaná místa průběžně opětovně namazal, aby předešel nebezpečnému spálení kůže.

Jak se nejlépe před nebezpečnými UV paprsky chránit?

Člověk by měl krémy na opalování a po opalování používat automaticky. Pokud má člověk světlou kůži, pak by měl určitě používat krémy s vyšším UV faktorem. Lidé s tmavší pletí, mohou používat nižší faktor. Ovšem pozor, někteří si myslí, že když mají tmavou pleť, nemusí se mazat vůbec. Omyl!

Nadměrným vystavováním se slunci a nepoužívání ochranných přípravků, se zvyšuje riziko rakoviny kůže, a proto to nepodceňujte a chraňte své zdraví.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.