Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Blíží se první víno, proč si neudělat skvělé podzimní večery?

sklenice-na-vinoPodzim je pro mnoho z nás chmurným ročním obdobím. Den se krátí, noci jsou stále delší, teploty venku klesají a padají na nás deprese. Měli bychom si ale najít aktivity a zájmy, které v nás probudí lepší myšlenky. Dopřejme si například příjemné pdozimní večery se sklenkou vína, dobrým masem a příjemnou atmosférou.

O tom co přináší podzimní rovnodennost jsme psali zde.

Domácí kvalita

Nejste si jisti s kvalitou a výběrem vína, protože nemáte žádné zkušenosti? Není se třeba ničeho bát. Rozhodně se tak ale vyhněte nákupům v supermarketech. V prodeji jsou totiž vína vyráběná v masové produkci, nejsou sice nijak drahá, ale kvalita je prostě průměrná. Na pultech najdete jen suchá vína, která leckdy začátečníkovi nechutnají. Co se v marketu vyplatí koupit, to jsou potřeby. Tedy mohou to být sklenice na víno, otvírák nebo například podtácky.

Vyčerpávající článek o různých druzích vín najdete na Wikipedii.

Se správným výběrem vína si nechte poradit ve vinotéce. Preferujte víno casino sladší, je velmi dobré a hlavně je úplně jiné, než víno suché. Navíc po svatém Martinovi jsou již v prodeji první vína toho roku sklizená a je s tím spojeno mnoho tradic. Podívejme se na jednu z nich.

Husa a víno, skvělá kombinace

Se svatým Martinem je spojena husa a víno. Co je na to třeba? Rozhodně nože, víno a chuť si pochutnat. Tyto svatomartinské hody mají dlouhou tradici a je to příjemná událost. Upeče se husa, receptů lze na internetu najít mnoho, poté se k ní otevře svatomartinské víno a všichni si vezmou nože. Maso se ukrajuje z husy zprostřed stolu a zapíjí se vínem. Nebo si kupte jen kousek husy a udělejte si sama příjemný večer.

Kromě husy si lze k vínu ale dát i jiné pochutiny. Sušené ovoce, ryby nebo jen tak nějakou pomazánku s pečivem. Více inspirace lze najít jak na internetu, tak ale i na některých zajímavých akcích. Kromě svatého Martina jsou teď různé vinobraní, dožínky nebo zajímavé gastronomické akce. Zpříjemnit večer si jde ale i čtením knihy nebo posezením s přáteli.

Uvařte si něco dobrého

Vaření letí a tak se pusťte do vaření. Zpříjemnit si večer lze mnoha způsoby. Kupte si kvalitní keramický nůž, potřeby na vaření, kuchařku a vyzkoušejte nové recepty. Náš volný čas je skvělým prostředkem k relaxaci a odočinku, naučme se jej tedy využívat naplno a tím si zlepšit i celkový život. Inspirací dnes máme kolem sebe dostatek.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.