Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Rozmazluj se!

Nemusíš koukat jenom po zázracích v drogérii, ale mnoho zázraků najdeš i u sebe doma v ledničce nebo jen tak.

Autor obrázku: Gunjan Karun

Tvůj kartáček na zuby může mít i mnoho jiných využití, než jen na čištění zubů. Můžeš ho i použít jako peeling rtů – kartáčkem jemně přejížděj po rtech, zbavíš se tak odumřelých šupinek kůže, rty krásně prokrvíš a budou jak samet! Pokud doma nevlastníš kartáček na obočí, můžeš použít právě i kartáček na zuby, který už nepoužíváš. Postříkej ho trochu lakem na vlasy a pročeš jím obočí. Tvoje obočí bude perfektní celý den! Místo kartáčku na zuby ale můžeš i použít kartáček z řasenky, kterou už nepoužíváš, vyschla, ale nezapomeň kartáček od řasenky očistit.

Aby tvé rty byly k zulíbání, můžeš také použít med. Nejlepší by bylo, kdybys po peelingu s kartáčkem na rty nanesla med a nechala ho deset minut působit. Kluci budou šílet!

Ocet ti zase pomůže k osvěžení zmožených nožek. Nakapej do větší misky s vlažnou vodou trochu octu a ponoř do ní nožky. Rozhodně se neboj, že by tvoje nožky byly cítit po octu! Ocet ti ale také pomůže k lesklejším vlasům. Po umytí přelij vlasy octem, opláchni vodou a zamotej do ručníku. Výsledkem jsou krásné lesklé vlasy!

Dalším tipem na unavené a bolavé nožky je grapefruitová koupel. Šťávu z jednoho vymačkaného grepu promíchej s dvěma lžičkami mátového oleje a vlij do vlažné vody. Svým nohou budeš závidět!

Autor obrázku: (Timo)

Kostky ledu jsou také malý zázrak. Pokud jí budeš přejíždět po obličeji, osvěžíš tím svou pleť a vykreslíš si tím skvělou barvičku. Pokud budeš takhle i pravidelně masírovat kostkou svůj dekolt, budeš mít přirozenou sexy narůžovělou barvu a tvůj dekolt bude svůdný. A navíc, v létě se to jako osvěžení hodí!

Kruhům pod očima pomůžeš ručníkem, který namočíš do studené vody a přiložíš jej na oči. Kruhy zmizí. Pokud tě oči bolí a jsou unavená, naopak ti více pomůže čajová lžička, kterou strčíš na deset minut do ledničky a pak ji přiložíš na oči.

Pokud toužíš po zářivém pohledu, uvař si černý čaj a po vystydnutí vlož sáčky do lednice. Pak si sáčky přilož na víčka a chvilku s nimi relaxuj.

Trápí tě celulitida? I na tu máš doma malý zázrak a nemusíš si kupovat drahé přípravky. Až si někdy budeš vařit kávu, nevyhazuj z něj lógr, ale vmasíruj ho do kůže na stehnech. Po masáži se osprchuj studenou vodou. Pokud tohle budeš dělat pravidelně, tvá celulitida se bude zmenšovat!

Citrón. Že by ten nemohl ničemu pomoct? Právě naopak! Citrón skvěle pomáhá na ztvrdlou a hrubou kůži na patách či loktech. Stačí promasírovat tyto místa citrónovou šťávou, která se ti postará o jemnou kůži. Pokud toužíš po světlejších vlasech, vezmi si citrón a přejížděj jím po jednotlivých pramíncích. Pokud při tom ještě vylezeš na sluníčko, tvé vlasy se o pár odstínů zesvětlí. Zároveň je citrón i skvělým pomocníkem na skvrny po samoopalovácích. Přejeď místa vatovým tampónkem, který namočíš do citrónové šťávy, a barvička se o něco sjednotí.

Autor obrázku: Naotake Murayama

Dalším skvělým pomocníkem je i olivový olej. Vetři ho na noc do konečků vlasů a vymyj ho až ráno. Pokud to budeš dělat pravidelně, tvoje konečky budou vypadat zdravě, nebudou suché, ani roztřepené. Olivový olej také skvěle zjemňuje kůži. Můžeš jím nahradit drahá tělová másla, stačí po osprchování vmasírovat do vlhké kůže olej a on už se o jemnou a hydratovanou kůži postará. To ale není všechno! Můžeš ho použít i na kůžičku u nehtů! Ponoř prsty do trošky olivového oleje a vmasíruj ho do nehtového lůžka. Nech chvilku působit a pak setři ubrouskem. Olej kůžičku posílí a zabrání prasklinkám a záděrám. A to se vyplatí!

Co asi nejvíce oceníš v létě, je minerální voda jako osvěžující sprej. Nalej ji do lahve s rozprašovačem a osvěžuj se jí. Pleť bude krásně hydratovaná a tobě nebude vedro. Také ale nemusíš utrácet za drahé přípravky na lesk vlasů, stačí při mytí vlasů používat pouze minerální vodu a vlasy se ti budou samy krásně lesknout!

Pokud toužíš po bělejších zoubkách, můžeš použít prášek do pečiva. Nanes ho na zubní kartáček a vyčisti si jím zoubky jako obvykle. Sice nechutná zrovna nejlépe, ale poradí si s flíčky a tmavšími místy. Stejně můžeš použít i jedlou sodu, která má ještě větší účinek, ale neměla bys ji používat častěji než dvakrát týdně, aby nepoškozovala tvoji sklovinu.

Pokud tě trápí pupínky, rozdrol na prášek tabletku aspirinu, smíchej s troškou vody a večer nanes na pupínky. Díky kyselině salicylové se s tebou přes noc pupínky rozloučí a ráno už tě uvítá krásná čistá pleť.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.