Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy

Když v manželství vládne tchýně

Jsou manželé, kteří žijí společně s rodiči jednoho z manželů. Některé tyto soužití probíhají naprosto v pohodě a klidu, společně dobře vycházejí, navzájem si pomáhají, rozdělují si náklady na domov a podobně, ale jsou i rodiny, kde toto soužití nefunguje a jeden z důvodů může být, že se o společný život manželů začne tchýně či tchán až moc zajímat.

Jak to vypadá, když je tchýně zbytečně hodně aktivní?

Autor obrázku: IndyDina with Mr. Wonderful

To je tak, když tchýni vidíte pomalu častěji, než svého manžela či manželku. Pak nastává ten problém. Tchýně je ve vašem bytě pořád a chce jistým způsobem ovlivnit celý chod vaší domácnosti. Říká vám, co a jak máte dělat, kde a proč máte jít a podobně. A přestože to tchýně vůbec nemyslí zle, ale chce vám pomoct, vy to tak nevnímáte, protože to, že jí máte neustále za zády, vám po nějakém čase začne překážet.

Jak se s tímto problémem vypořádat?

Nejprve je důležité, aby si manželé promluvili o tom společně a po následném rozhovoru si společně promluvili i s tchýní a vysvětlili jí, že si sice její pomoci váží, ale že to mnohdy přehání a tak by mohla ubrat. Je sice taky riziko, že i když to slušně vysvětlíte, tak tchýně se může urazit, ale ve většině případů, když to chtějí oba manželé, tak se tchýně po takovém rozhovoru trochu stáhne, aby nepřekážela.

Co, když jeden z manželů stojí na straně tchýně?

Je pravdou, že téměř vždy si dcera či syn této tchýně stojí za svou maminkou a cení si toho, co pro ně dělá a tak si myslí, že říct jí, aby toho nechala, je skoro jako trestný čin. Ukážete jí, že její pomocí „opovrhujete“, takže bude lepší, když vám maminka pomůže, aspoň vy sami nemáte tolik práce a máte více času na sebe – i když opak může být pravdou.

Tchýně může chtít s vámi trávit i váš volný čas (obzvlášť, jestli jde o vdovu, protože ta nikoho jiného nemá a tak je šťastná za každou chvilku s vámi). A pak často dochází k rozepři manželů, protože jeden stojí za svojí maminkou, ale druhý si myslí, že pomoc maminky je přehnaná a že by se s tím něco mělo dělat. Mnozí by tomu nevěřili, ale takovéto manželství, které mají tchýni do trojky, tak se kvůli tomuto velmi často rozvádí.

Jak tomu zabránit?

Je jasné, že úplně zabránit tomu nejde, ale záleží na povaze člověka. Nejen, že by manželé měli být na jedné straně a měli by se vzájemně podporovat a to i v případě, když jde o maminku jednoho z nich, ale také je důležité na postoji dané tchýně. Pokud je to normální žena, tak by si sama měla uvědomit, do jaké míry může do toho manželství zasahovat. A když už dojde do takové situace, že se manželé kvůli ní hádají nebo dokonce hrozí rozvod, tak by se měla zachovat rozumně a trochu zvolnit, protože takovým chováním může ublížit oběma manželům.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.