Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Historie vašich oblíbených značek 2. díl

Přečtěte si druhý díl o oblíbených značkách a jejich vzniku a působení na světovém trhu módy.

Autor obrázku: www.bluewaikiki.com

Chanel

Zakladatelka Gabrielle „Coco“ Chanel si přála stát se v dětství barovou zpěvačkou, což se jí také splnilo. Později ale zjistila, že ji to nenaplňuje a otevřela si vlastní butik, do kterého se jí zákaznice hrnuly jedna báseň.

Gabrielle však nezůstala jen u módy. Později uvedla na trh svůj první parfém, který se stal také nejslavnější. A to parfém Chanel No. 5. Herečka Marylin Monroe o něm prohlásila „Chodím spát oblečena pouze do Chanelu No. 5“. V roce 1971 Coco Chanel umírá a firmu přebírá Karel Lagerfeld.

Parfémy dnes firmě vydělávají mnohem více peněz než všechny oděvní butiky Chanel dohromady. I když Chanel No. 5

Dolce & Gabbana

O založení firmy se zasloužilo návrhářské duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana v roce 1982. Oba zakladatelé byli v módním světě jako doma. Poprvé se setkali v Miláně a stal se z nich pár. Nejprve začali s módním poradentstvím a později ukázali světu svou první kolekci, která nadchla svět, přestože bylo oblečení podomácku ušité a stehy nešťastně řešené. Dnes však představuje jejich móda vzor ženskosti.

Přestože se pár roku 2005 rozešel, nenarušilo to jejich pracovní vztah a firma pokračuje dál ve stejném složení.

Chloé

Světoznámá značka byla založena v roce 1952 v Paříži Gaby Aghion, narozenou v Egyptě. Nejprve se soustředila pouze na módu a už její první kolekce, na které spolupracovala s manželem, jí přinesla úspěch a růst značky.

V roce 1956 značku převzal Karel Lagerfield, který pár let později vlastnil i značku Chanel. Díky němu se stává Chloé ještě známější a úspěšnější. V roce 1997 si do svých rukou vzala značku mladá umělkyně, Stella McCartney, dalším ředitelkou byla Phoebe Phillo , také Paulo Melim Andersson.

V dnešní době značku vlastní Hannah MacGibbon, která ji dostala zase na výsluní a to i díky svým skvělým parfémům, kterým podlehl celý svět.

Autor obrázku: CHRISTOPHER MACSURAK

Michael Kors

Jako malý se chtěl Michael věnovat herectví, jeho sny se však brzo rozplynuly, jelikož neuměl ani zpívat, ani tancovat, a věděl, že bez toho neuspěje. Přesto nadále docházel do herecké školy, kde pomalu zjišťoval, že ho více baví lítat po nákupech, než herectví. Proto začal ambiciózní Michael studovat módní návrhářství.

Úspěch se dostavil hned při první prezentaci jeho oblečení, v tu chvíli se stal ve spojených státech ikonou. V roce 1987 se stal Michael hlavním designérem pro francouzskou značku Celine, kterou však v roce 2003 opouští. Nezůstává už pouze u oblečení, ale navrhuje také kabelky, hodinky a doplňky.

V dnešní době má Michel oblibu i u slavných osobností. Jeho šaty nikdy nechybí na červeném koberci nebo při jiných důležitých příležitostech.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.