Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Každý má právo na odpočinek – Díl 1. Dospělí

Každodenní rutina, do které spousta dospělých spadla …starosti s dětmi …odvést je do školky/školy, řešit jejich rošťárny …plnit rodičovské povinnosti se vším všudy …plnit úkoly od šéfa v práci. Chodit nakupovat, starat se o rodinu, dělat si obavy …tohle vše a ještě mnohem více, může být velmi náročné, vysilující a stresující pro každého …a právě proto by dospělí neměli zapomínat na odpočinek, při které odreagují své tělo nejenom po stránce fyzické, ale i psychické. Utečou od každodenních starostí a udělají si také trochu volna jenom sami pro sebe.

monicore / Pixabay

Jak to v domácnosti vidí muži

Společné soužití prostě k životu patří …problém ovšem nastává v případě, kdy si jedna či druhá strana, začne dovolovat, co by neměla. Většinou tomu tak bývá ze strany mužů, kteří se cítí být „živiteli“ rodiny …někdy tomu tak skutečně bývá …velmi často ale také ne. Muži se začnou rozčilovat, že není hotové to či ono, ale sami přitom nic neudělají a lenoší, což si odůvodní tím, že chodí do práce …že však chodí do práce i žena, která se mj. musí starat o děti i o domácnost, to už je nezajímá.

Proč odpočívat

Každý člověk by měl čas od času utéct od problémů a odpočinout si …dopřát svému tělu klid a pohodu. Klidné a odpočaté tělo i mysl jsou pak mnohem spolehlivější a odolnější vůči stresu a nátlaku, který může vycházet z čehokoliv. I reakce na různé problémy jsou pak mírnější a rozvážné. Při některých pracovních pohovorech (zejména na vyšší místa) jsou upřednostňováni ti, kteří pravidelně odpočívají …třeba při sportu …proto, aby nedošlo k tzv. „syndromu vyhoření“, při němž lidské tělo i mysl totálně zkolabují a v některých případech se jen velmi těžko a zdlouhavě vzpamatovávání.

Je lepší odpočívat pravidelně či sporadicky?

Mnoho lidí dělá bez přestávky vše, co je třeba. Je jim jedno, že tím ničí své tělo …přes velký zápal si ani neuvědomují, co všechno se děje kolem, oč přichází. Odpočinku si nedopřejí a někdy i své potřeby přehlíží …a proto se může stát, že dříve či později toho je na ně zkrátka už moc a potřebují se ventilovat …nejčastěji to bývá prostřednictvím křičení …i když mnohdy zcela bezdůvodně. Proto by si takoví lidé měli dopřávat odpočinku pravidelně, aby tomuto předcházeli. Další z možností také je, naučit se vycítit, kdy už je toho zkrátka příliš a dopřát si v pravý čas potřebného odpočinku.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.