Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Vybavení dětského pokoje. Co zohlednit při zařizování?

Čekáte nový přírůstek do rodiny? Nebo chcete jen vyměnit stávající vybavení dětského pokoje za nové? V obou případech se je nutné zaměřit na útulnost, kvalitní nábytek a maximální bezpečnost. PoB4

Dětský pokoj musí být co nejútulnější

Jak by měl dětský pokoj vypadat? Jeho vzhled lze samozřejmě pojmout s ohledem na pohlaví vašeho potomka, nicméně v posledních letech se na toto kritérium již tolik nehledí. V každém případě je možné nově vymalovat či položit jinou podlahu, doporučujeme ovšem také nakoupit dekorace a pokojové doplňky. S pomocí pestrobarevných koberců, nočních světel či nálepek na stěnu totiž můžete velmi snadno vytvořit v dětském pokoji velmi příjemnou atmosféru.

Jaký dětský nábytek pořídit?

V této oblasti dnes existuje řada možností – viz přehled nábytku na Pinkorblue.cz. Na druhou stranu pro novorozence postačí kvalitní a pohodlné místo ke spánku, tzn. koš, kolébka či postýlka, dále přebalovací pult či komoda a samozřejmě prostor pro odkládání věcí. U starších dětí je potom důležitá větší postel a hodit se bude i více místa k uložení oblečení, hraček apod. Chybět ale určitě nesmí ani stolek a pohodlná židlička.

Pamatujte rovněž na bezpečnost dítěte!

Na zranění svého potomka pochopitelně nechce myslet žádný rodič, přeci jen se ale zaměřte na potenciální nebezpečí, která mohou dětem (nejen) v jejich pokoji hrozit. Mnoha takovým nepříjemnostem lze totiž předejít. Stačí, pokud si pořídíte různé dětské ochrany rohů, hran, skříní či zásuvek, ale také zábrany a ohrádky. Potom budete mít jistotu, že jste udělala vše proto, aby se vašemu potomku nic vážného nestalo.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.