Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Závislost zvaná hubnutí

hubnutiVšude kam se podíváme jsou. Ptáte se kdo? Právě mluvím o dokonalých modelkách, které na nás vykukují snad z každého časopisu, který otevřeme. A já se sama sebe ptám, zda je to dobře, co vlastně obdivujeme na kostlivci pohybujícím se po módním mole?

Přiznejme si, že každá z nás těm hladovějícím ženštinám někdy záviděla, ale pokud jste si při jejich obdivování dali kousek čokolády a dál to nějak neřešily, tak patříte k těm šťastnějším. Jsou však mezi námi i také, pro které se tyto nezdravě vypadající modelky stanou jakousi modlou a snaží se jí co nejvíce připodobnit. V tuto chvíli se z hubnutí, které by mělo být hravé a hlavně zdravé stane závislost.

Ano, v tu chvíli můžeme začít mluvit o anorexii. Tyto dívky posedlé svojí vlastní postavou ale nevidí, jak si šíleným hladověním a přehnaným cvičením ničí život. Od ztráty přátel, rodiny, kontroly nad svým tělem k něčemu horšímu, ke ztrátě zdraví. Začne se zhoršovat pleť, vlasy, chrup, ale co je nejhorší, pomalu začnou selhávat orgány v těle, až může dojít ke smrti. Nejhorší však je, že počet trpících tímto psychickým onemocněním rok od roku stále stoupá.

Čím to je? Neměli bych se nad sebou zamyslet? Teď apeluji hlavně na rodiče, kteří chtějí mít své holčičky dokonalé. Nic nenechávejte náhodě.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.