Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Už se těšíte, až budete vytvářet vánoční výzdobu bytu?

Vánoce, ta kouzelná doba světýlek, klidu a pohody, už se blíží. Pro kreativní duše to znamená také skvělou příležitost vyjádřit své nápady a vymyslet překrásné vánoční ozdoby, dekorace a osvětlení. Je-li to i váš případ, máme pro vás dobrou zprávu. Je nejvyšší čas začít s přípravami!800x600_1461452695-349175-big

Úplně nejdřív byste měla začít s přípravou venkovních ozdob. Vánoční osvětlení na domě, plotě či stromech a keřích v zahradě vypadá úchvatně, ale stojí za ním pečlivé plánování. Většinou je to spíš mužská záležitost, protože je potřeba změřit celkovou délku řetězů, zakoupit je a pak věšet s pomocí žebříku.

To ale trochu předbíháme, na věšení řetězů je ještě čas. V současné době je jen třeba namyslet jejich rozmístění a zakoupit je. Určitě kupujte LED vánoční osvětlení, kterému nevadí časté rozsvěcování a zhasínání a má delší životnost. Variant je k dispozici nespočet, můžete střídat svítící a blikající žárovky, světelný déšť, či dokonce zářící rampouchy. Vkusně to všechno sladit je docela umění.

Po zdobení zahrady přichází na řadu vánoční výzdoba bytu

Až vyřešíte venkovní osvětlení, bude nejvyšší čas přemýšlet nad výzdobou interiéru. Jestli nemáte žádné nápady, nejlepší bude vydat se do obchodů a koupit to, co vás zaujme. Vsaďte se, že uvidíte nespočet hezkých sošek andělíčků, svítících hvězdiček, Santa Clausů, adventních věnců i svícnů. Nenechte se ale zlákat a dbejte hlavně na to, aby se vám jednotlivé kousky k sobě vůbec hodily.

Ani uvnitř se nebojte světelných řetězů. Světlo je jedním ze základních symbolů Vánoc, ať už v podobě svíček, či modernějších LED světýlek. Váš domov by měl o svátcích zářit radostí a spokojeností.

Inspirace na vánoční výzdobu i cukroví

Až nasbíráte dostatek inspirace a nakoupíte dekorace, přichází čas na pečení. Najděte si tradiční recepty na vánoční cukroví a provoňte celý dům. Sladkosti jsou takovou třešničkou na dortu celé vánoční atmosféry, a tak si rozmyslete už předem, co budete letos péct.

Snad jsme vás pěkně vánočně naladili a přiměli k zodpovědnosti. Třeba se vám díky naší radě začít s předstihem letos povede prožít Vánoce v klidu.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.