Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Jak se pozná anorexie

Trend být štíhlá vládne a proto dívky i ženy, které nejsou zrovna nejštíhlejší a chtějí se tomuto trendu vyrovnat, přestávají jíst. Anorexie je nemoc velmi nebezpečná a pokud se s ní nezačne včas bojovat, může anorektička i zemřít.

Anorektičky mají utkvělou představu o tom, že jejich postava není v pořádku a že jsou tlusté. S tímto pro ně handicapem se snaží neustále bojovat a proto nejí. Odmítají potravu a dělají vše proto, aby se vyhnuli jídlu. Umí dokonce i dobře kamuflovat tak, aby nikdo nic nepoznal.

Jak se pozná anorexie? To, že s dívkou není něco v pořádku by mělo především zaznamenat její okolí. Pokud se vám dívka ztrácí před očima a v případě, že jí nabídnete jídlo, vám odpoví, že právě jedla, nebo že zrovna hlad nemá, pak zpozorněte.

Máte-li pocit, že dívku nevídáte vůbec jíst, je to špatně. Je jasné, že se jídlu vyhýbá. Pokud přeci jen něco s ní je to buďto jen velmi malé množství jídla, které se vzápětí snaží vyběhat, vycvičit, nebo dokonce vyzvracet. Neustále řeší to, kolik kalorií právě svému tělu dala.

Anorektička do sebe cpe neustále prášky na hubnutí, náhražky jídla a podobně. Další příznaky anorexie jsou takové, že je dívce pořád zima. Nedokáže jí nic zahřát a neustále se balí do oblečení. Jednak tím maskuje svou „tloušťku“ a pak se chrání před zimou, která ji stále pronásleduje.

Anorektička je apatická vůči svému okolí, potřebuje hodně spánku a usnout dokáže prakticky kdekoliv. Trpí závratěmi a má buď nepravidelnou menstruaci, nebo menstruaci nemá vůbec. Pokud uvidíte dívku svlečenou, je vyzáblá na kost. Tady už je třeba začít situaci řešit!!!!!

Pokud se jedná o akutní případ anorexie, pak je dívka hospitalizovaná v nemocnici a strava se jí podává přes kapačky. Další léčba probíhá s psychoterapeutem a psychiatrem. Odborná pomoc je nutná, jinak dívka nezačne opět normálně jíst.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.