Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Nákupy

Bavlněné nebo bambusové? Umíte si vybrat správné ponožky?

Provází nás každý den a už si bez nich nedokážeme představit život. Přesně to jsou ponožky. Jsou z různých materiálů, rozdílných velikostí a širokého spektra barev. Jak vybrat ty správné pro různé situace? Není na tom nic složité, jen musíte vědět, co a jak. Podívejte se na několik druhů ponožek, které pomáhají řešit různé problémy.

Jak vybírat při pocení a zápachu nohou?

Pokud vás trápí nepříjemný zápach nohou, hodně se potíte a jste náchylní na vznik plísňových onemocnění, odpovědí na řešení tohoto problému mohou být bambusové ponožky. Přirozenou vlastností tohoto materiálu je vytváření prostředí nevhodného pro množení bakterií, takže zápach není tak intenzivní. Velkou výhodou jsou i větší absorpční schopnosti v porovnání s bavlněnými ponožkami, kdy může být rozdíl až dvojnásobný. Pánské ponožky z bambusového vlákna jsou dostatečně odolné při běžném nošení a hodí se pro celoroční využívání.

Pohodlně teplé i v zimě

Příjemný pocit teplých nohou zajistí výběr správných ponožek. Ponožky z ovčí vlny jsou velmi příjemné a mají skvělé termoregulační vlastnosti. Ve většině případů si ale vystačíte i s tlustšími bavlněnými ponožkami. Ty se vyrábí v mnoha variantách a délkách. Od nízkých kotníčkových ideálních do tenisek v létě až po tlusté vysoké do zimních bot. Rozdílné ponožky budete potřebovat na běžné nošení a na sportování, což je také důležité zohlednit při výběru.

Hlavně správnou velikost

U ponožek je důležitý výběr správné velikosti. Dámské ponožky jsou navíc o něco užší, aby dobře seděly na menším chodidle. Při rozmýšlení, jakou máte velikost, sáhněte po metru a změřte své chodidlo. Následně se podívejte do tabulky velikostí a zjistěte konkrétní údaj. Ideálně si kupujte pouze ponožky přesně ve své velikosti, protože tak naplno využijete jejich potenciál. Pokud vám tyto rady na nákup ponožek nestačily, podívejte se na další tipy.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.