Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Návštěva psychologa může být začátkem cesty ke štěstí

Víte, po čem touží opravdu každý člověk? Po tom, aby prožil šťastný a naplněný život. Pro každého může být důvodem ke štěstí něco jiného, všichni se ale snažíme toho dosáhnout. Pokud se to nedaří, je nejvyšší čas začít s tím něco dělat. Třeba by právě vám pomohla návštěva psychologické poradny.

Spousta lidí si myslí, že psycholog pomáhá pouze „bláznům“. Opak je ale pravdou. Lidé trpící mentálními poruchami chodí k psychiatrovi. Psycholog není tak úplně lékař, pouze se svými klienty probírá, co je trápí, a hledá řešení každého problému. Nepředepisuje žádné léky, působí spíše jako poradce, řeší šrámy na duši promluvou.

Psycholog pomůže každému, kdo není se svým životem spokojen

Psychologická poradna může být vhodným východiskem pro každého, kdo se ve svém životě nějak trápí. Ať už jsou na vině problémy s navazováním kontaktů, fobie, šikana, ztráta blízké osoby, pocity beznaděje, komplikace v zaměstnání, stavy osamělosti a smutku, pracovní vyhoření či další situace, nebojte se požádat o pomoc. Odborník vám nabídne pomocnou ruku, podívá se na váš problém očima nestranného člověka a určitě vám poradí nějaké východisko, ačkoliv vy sami žádné nevidíte. Však od toho tady je.

Sezení u psychologa je vlastně rozhovor

Zajímá vás, jak to u takového psychologa probíhá? Pokaždé se začíná sdělením problému. Psycholog a klient si povídají a člověku se kolikrát uleví už tehdy, když se ze svého problému vypovídá. Psycholog jako nestranný pozorovatel klienta rozhodně nijak nehodnotí, nesrovnává s druhými, neklasifikuje jeho neúspěšnost. Nahlíží na něj jako na individuální osobu, pomáhá mu ulevit od zátěže. Cílem rozhodně není, aby byl klient závislý na psychologovi, cílem je najít psychickou soběstačnost.

Velmi podobně probíhá koučování osobního rozvoje týkající se partnerství, práce, studia, rodiny apod. Klient postupně nachází své vlastní zdravé sebevědomí a nakonec dokáže fungovat i bez rad odborníka.

Najděte si toho svého

Najít dobrého psychologa není úplná hračka. V prvé řadě se s ním musíte cítit dobře, je potřeba k němu mít plnou důvěru. Proto neváhejte hledat, nemusíte zůstat u prvního odborníka, na nějž narazíte.

Jste-li z Prahy, za zkoušku by určitě stálo centrum KTP Praha. S klienty tam pracuje PhDr. Dana Kubečková Ph.D., která se pro svou pozici perfektně hodí. Za život toho zažila už mnoho, má zkušenosti z oborů psychologie a psychoterapie, byla pedagožkou i lektorkou. Především ale disponuje zvláštním talentem působit dobře na lidi. Člověk k ní má pocit opravdové důvěry. Diskrétnost a profesionalita přímo vyplývají z dlouholetých zkušeností.

Máte-li nějaký problém, nemusíte se vydávat zrovna do KTP Praha. Důležité je začít ho nějakým způsobem řešit a nebát se zajít třeba právě k psychologovi. Není to žádná ostuda.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.