Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Šaty pro každou postavu

 

Říká se, že šaty sluší každé ženě. Ano, to je pravda, pokud ovšem dotyčná zvolí správný střih. Každá postava si totiž žádá své.

Snad všechny ženy vám potvrdí, že především v létě jsou šaty velmi praktické. Obzvláště některé látky přímo ochlazují. Materiál ale není jediným faktorem, na základě kterého šaty vybírat. Pokud chcete vypadat jako ze žurnálu, zaměřte se spolu s ním i na střih.

Postava jablko

Velká prsa, silnější boky, pas i stehna. Žena s postavou jablko působí „kulatěji“ a tento nedostatek mohou zamaskovat vertikální vzory (ideální jsou pruhy, které jsou navíc toto léto in) a hluboké výstřihy, ať již do V či kulaté a hranaté. Dobře se osvědčují i šaty s jemným nabíráním a zavinováním.

Postava hruška

Úzká ramena, štíhlý pas a široké boky. Ženy s postavou hruška by se měly držet jednoho pravidla: nezvýrazňovat to velké, ale spíše to malé. V každém případě by se proto měly vyhnout rovným střihům a zaměřit se spíše na šaty, jež zvýrazní jejich štíhlý pas a opticky rozšíří ramena. Zkrátka přitahují pozornost k horní části postavy. Co se délky šatů týče, nohy odhalujte až od místa, kde jsou štíhlé.

Postava přesýpací hodiny

Kim Kardashian, Beyoncé, Nicky Minaj – a mohli bychom pokračovat. Na plných ňadrech, úzkém pasu a širších bocích i zadečku postavila svou kariéru řada světových celebrit. Ani ty si však nemohou obléknout každý kousek, který jim přijde pod ruku. Nemusejí se ale obávat tvarovaných šatů, jež je obepnou, ať již s odhaleným, či zahaleným dekoltem.

Postava trojúhelník

Úzká ramena, objemnější pas a boky, silná stehna. I u tohoto typu postavy je na místě zvýraznit přednosti a zakrýt nedostatky. Upřete proto pozornost na svůj dekolt a pas. K tomu dopomohou bohatě zdobené výstřihy a náhrdelníky. Z šatů vyzkoušejte ty projmuté pod prsy.

Postava obrácený trojúhelník

Tato postava se vyznačuje naprosto opačnými rysy, tedy širokými rameny a většími prsy a útlými boky. Snažte se proto nepřitahovat pozornost na vrchní jako spíše na spodní část těla, tedy na štíhlé nohy. Vhodné jsou i hlubší výstřihy, které dokážou prodloužit trup.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.