Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Chyby při líčení, kterých se možná dopouštíte i vy

Nalíčit se tak, aby byl obličej výraznější, ale nezměnil se k nepoznání, je umění. Spousta žen má za to, že líčení ovládá na sto procent, a přitom se dopouští hrubých přešlapů. Ty nejhorší najdete v tomto článku. Doporučení si vezměte k srdci, protože až vyrazíte příště do ulic, budete díky nim vypadat mnohem lépe.

Zanedbaná, suchá a dehydratovaná pleť

Chcete-li vypadat skvěle nalíčená, měla byste se příkladně starat o pokožku. V prvé řadě to znamená dodržovat zdravou životosprávu a zásobit organismus důležitými živinami. A určitě nepodceňujte význam důkladného čištění pleti – pokud vás večer tlačí čas a nerada trávíte před zrcadlem déle, než je nezbytně nutné, vyzkoušejte micelární vodu. Zbaví vás veškerých nečistot a poradí si i s voděodolným make-upem.

Majitelky suché pleti by neměly váhat s pořízením hydratačního krému na suchou pokožku. Pamatujte si, že snaha „přelíčit“ pleť ve špatném stavu není moudrým krokem. Budete-li zdraví pleti dlouhodobě podceňovat, brzy vám nepomohou ani nejlepší líčidla.

Nesprávný odstín tonálního krému

Na tonálním krému by nebylo nic špatného… kdyby si ženy uměly vybrat správný odstín. Zásadní je si ho zkoušet na klíční kosti nebo na šíji, protože barva kůže se v jednotlivých částech těla liší. Pozor si dejte také na příliš viditelné přechody – nezapomeňte si menší množství krému rozetřít i v oblastech pod bradou a na krku. A v rámci denního líčení se raději vyvarujte celkového pokrytí. S nedostatky si poradí i kvalitní korektor.

Přehnaná tvářenka

Tvářenka se nanáší na vrchol tváře a má vyvolat dojem přirozeného ruměnce – nikoliv zvýraznit lícní kosti, což se však podstatná část ženské populace mylně domnívá. S tvářenkou to proto příliš nepřehánějte a pod lícní kost aplikujte konturu, která neudělá velký stín. A raději se vyhněte růžovým a rezavým odstínům, experimentování s těmito tóny obvykle nedopadá dobře.

Řasy jako pornohvězda

Sníte o prodloužených řasách, které umocní celkový dojem z vašeho dokonalého make-upu? Dopřejte si je, ale obraťte se na odbornici. Nechte si řasy prodloužit tak, aby výsledek nevypadal jako příprava na roli v lechtivém filmu. Zdaleka nejhůře vypadají obrovské řasy na nenalíčené tváři – působí lacině a nepřirozeně.

Nesprávný tvar obočí

Láká vás tenké, vytetované obočí? Raději si svůj záměr rozmyslete, úprava pravděpodobně nedopadne příliš dobře. Ženy s tenkým obočím vypadají starší a většinou jim dělá zvláštní výraz. Na druhé straně není moudré přehánět. Ačkoliv je v módě velmi hrubé obočí, tužku používejte jen na dokreslování prázdných míst. A nezapomeňte si obočí pročísnout – nebude působit splihle.

Další rady ohledně líčení naleznete také na www.bezvamamca.cz

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.