Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Od zimy až po jaro: oblečení, které si užijete

Patříte mezi dámy, které nenávidí zimu a nemůžou se dočkat, až skončí? Možná jenom podceňujete oblečení. Pokud se s nechutí každý den soukáte do starého kabátu, který už dávno nehřeje, pak je načase to změnit. Zima a hlavně její přerod v jaro, jsou totiž módní žně.

Nestresujte se s tím, že do konce zimy je ještě daleko a pojďte si ji ještě naplno užít. Obchody už vyhlásily slevy a chtějí se zimního oblečení co nejdříve zbavit. A to je skvělá příležitost pro vás.

Sexy kabát dělá ženu

Aspoň jeden hezký, reprezentativní kabát by nám ve sbírce neměl chybět. Trendem, který nezklame a nevyjde z módy, je tmavý, kabát s klasickým dvouřádkovým zapínáním. Pokud neradi experimentujete, pořiďte si černý, elegantní šedý nebo tmavě modrý odstín. Barvy ale k chladnému počasí patří, a pokud máte třeba rádi červenou, vůbec se jí nebojte – budete nepřehlédnutelná.

Pokud se vám nelíbí symetrie, můžete vyzkoušet další evergreen, asymetrii. Můžete vsadit na křivákové zapínání, nebo na atypický límec, rukáv či třeba rozdílnou délku po stranách kabátu. Vždy však volte takový střih, aby ladil vaší postavě. Asymetrické kabáty jsou skvělou volbou pro postavy tvaru jablíčka, zatímco přesýpací hodiny lépe vyniknou v symetrických kabátech s přepásáním v pase. Dlouhé nohy mohou mít cokoliv, ale krátké pouze krátký kabát.

Konec zimy v trenčkotu

Pokud jste na žádný sexy kabát už v obchodě nenarazily, vezměte to z gruntu a pořiďte si trenčkot, přechodný kabát, ve kterém můžete být od února až do dubna. Klasickým kabátům se podobá, spolehlivě skryje záda a zahřeje a přitom je z lehkého materiálu, nejčastěji polyesteru, ve kterém se v teplejším dni neupečete. Klasikou mezi trenčkoty je béžová, černá či šedivá. I zde ale platí, že kdo se nebojí barev, ať je ukáže.

Pořádný svetr využijete i v létě

Nezapomínejte ani na další důležitou vrstvu, svetr. Nejlepší variantou je dlouhý kardigan, který udrží v teple i bedra. Volte černý nebo tmavě modrý, abyste ho mohly snadno kombinovat s dalšími barvami. Do módy přišly ale i barevné pletené svetry, takže pokud máte babičku, která ráda plete, určitě jejího umu využijte a vsaďte na trendy svetr. A co je na něm nejlepší? Využijete ho v zimě, na jaře, ale třeba i na dovolené pod stanem  v chladných letních nocích.

Bunda z koženky v každém věku

Na teplejší dny je jako dělaná kožená bunda. Ale pozor, nic co by nosil padesátiletý motorkář. Nyní frčí bundy z koženky a hlavně v roztomilých barvách. Takže pokud ještě žádnou nemáte, pořiďte si jemnou koženou bundu třeba v pleťové či béžové barvě. Bude vám líto, až ji ve vedru budete muset odložit!

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.