Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Znáte všechny rozdíly mezi finskou saunou a infrasaunou?

Oba druhy saun jsou ideální pro relaxaci a mají spoustu pozitivních zdravotních účinků. To je ale vše, co mají společné. Finská sauna je tradiční způsob saunování se vším všudy, do moderní doby se však možná lépe hodí infrasauna. Záleží, co hledáte a jaký druh ohřevu těla preferujete.

Rozdílné teploty i způsob prohřívání

Cílem každého saunování je docílit pocení a zvýšení teploty povrchu těla. To je žádoucí a v tomto ohledu nezáleží, zda je to sauna nebo infrasauna. Obě mají stejný cíl.

Finská sauna funguje na principu, který je známý stovky let.

Topením v saunových kamnech se zvyšuje teplota vzduchu v kabině a ten pak ohřívá lidské tělo. Nevýhodou je, že se musí nejdříve prohřát všechen vzduch, což trvá několik desítek minut a až poté je možné začít se saunováním.

Provoz finské sauny je náročný na čas a elektřinu. Pořizovací cena je také vyšší než u stejně velké a vybavené infrakabiny. Musíte tedy počítat s vyššími náklady.

Hlavní výhodou finské sauny naopak je, že lze pomocí polévání saunových kamenů zvyšovat vlhkost vzduchu.

Infrasauna je pro takové to domácí saunování mnohem dostupnější. Nemusíte čekat, až se rozehřeje a můžete ji využívat hned po zapnutí.

Využívá totiž k ohřevu těla infrazářiče, resp. infrazáření, které produkují. A to je obrovská výhoda – ohřívá se tak přímo vaše tělo a není nutné nejdříve ohřát vzduch v kabině.

Infrapaprsky pronikají až několik centimetrů do organismu, kde vyvolávají žádoucí reakci organismu a mají tak léčivé účinky.

To však platí jen v případě, že vaše infrasauna využívá správný typ infrazářičů – my například montujeme výhradně zářiče Vitae, které umí v záření obsáhnout všechna spektra infrazáření a jsou tak nejpodobnější opravdickému sluníčku.

Vyzkoušejte si rozdíl na vlastní kůži

Když to vše člověk čte, těžko si udělá představu jak velké rozdíly mezi teplem a účinky finské sauny a infrasauny vlastně jsou.

Proto nabízíme všem zájemcům možnost vyzkoušet si nezávazně prostředí sauny i infrasauny v našem Showroomu v Praze – Uhříněvsi. Zastavte se u nás!

www.wellness-vision.cz

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.