Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov, Děti a rodina

Jak vytvořit zajímavé vánoční dekorace

Před Vánoci si své domovy zkrášlujeme různými dekoracemi. K těm nejtradičnějším patří adventní věnec, který zároveň odpočítává jednotlivé neděle zbývající do Štědrého dne. Pokud rádi tvoříte dekorace, vyzkoušejte si s námi letos udělat vlastní ozdoby, které ještě více umocní vánoční atmosféru. Nechte se inspirovat našimi tipy.

IMG_4861

Řetěz z ořechů

Na řetěz z ořechů si připravte vlašské ořechy, lepidlo a provázek. Ořechy si rozpůlte pomocí špičky nože a vydloubněte jádro. Půlky si opět přitiskněte k sobě, položte na stůl a louskejte další ořechy. Jakmile jich budete mít dost, natřete hrany skořápek lepidlem, přidejte provázek a obě půlky přitiskněte k sobě. Hotový řetěz použijte jako girlandu na stromeček nebo jej nechte viset na stěně.

IMG_4958

Vánoční přáníčka

Vytvořte si vlastní originální přání, na něž budete potřebovat čtvrtky, barevné papíry, kvalitní řezák a popřípadě razítka, děrovačky a lepidlo. Zvolte si svůj motiv a ten si předkreslete na papír. Můžete si vyrobit klasické přáníčko formátu A6 nebo větší, menší, čtvercové i nepravidelné. Opatrně vyřežte své oblíbené tvary online casino a nezapomeňte napsat také pár neotřelých vět. Vyvarujte se klišé a opsaných „vtipných“ textů z internetu. Buďte upřímní.

IMG_5025

Zajímavý svícen

Z papíru si vytvoříte také návlek na skleněný svícen. Stačí vám k tomu bílý nebo barevný papír, děrovačky a řezák. My jsme si vybrali tentokrát děrovačku se sněhovou vločkou. Nejprve jsme si překreslili tvar skleničky na čtvrtku a vystřihli jej. Poté jsme děrovačkou vytvořili ozdobný lem. Papír jsme přilepili na skleničku a efektní svícen byl hotový.

 

Prořezávané hvězdičky

Velmi efektní ozdoby vzniknou pečlivým prořezáváním papíru. Základem je kvalitní a ostrý řezák v tužce a barevné či bílé čtvrtky. Na papír si načrtněte základní tvar. Vyřežte jej, avšak nechte jej asi půl centimetru spojený se zbytkem papíru. Poté vyřežte asi o dva milimetry menší tvar a takto postupujte, dokud můžete. Na jednom místě nedořezávejte do konce. Zvonečky potom lehce povytáhněte do prostoru. Vznikne ideální ozdoba na stromek nebo na malá led světýlka.

 

Ozdoby z keramiky

Pokud rádi modelujete, určitě oceníte keramickou hmotu, kterou není nutné vypalovat v peci. Udělejte si doma malé andělíčky, zvoneček nebo rovnou celý betlém. Hlína je vyrobena z přírodních materiálů a dokonale uschne na vzduchu. Vznikne trvanlivý výrobek, který můžete snadno barvit a lakovat.

Prožijte Vánoční svátky v klidu, obklopte se svými nejbližšími a odpočiňte si.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.