Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

I domácí horká čokoláda může stát za to

Na kávu jste chuti nepřišli a z automatu si obvykle dáváte horkou čokoládu? Tu si můžete připravit i doma, až si ostatní postaví na kafe. Když si pořídíte kvalitní čokoládu, vychutnáte si lahodný nápoj.

Pravděpodobně víte, že hořká čokoláda má skutečně pozitivní vliv na lidský organismus. A s tou horkou tomu není jinak. Uvařte si také hrnek!

Horká čokoláda obsahuje antioxidanty

V kakau se skrývají polyfenoly, což jsou antioxidanty přinášející rovnou několik zdravotních výhod. podle studií snižují zánět, krevní tlak a zlepšují hladinu cholesterolu.

Kromě toho kakaové boby obsahují řadu minerálů – měď, draslík, vápník i hořčík. Všechny tyto minerály snižují riziko hypertenze, vysokého krevního tlaku. Vápník je navíc známý tím, že podporuje zdravé a pevné kosti, hořčík zase snižuje kortizol (stresový hormon), čímž působí proti stresu a úzkosti.

Dále čokoláda také podporuje mozek. Na univerzitách v Illinois a Birminghamu dělali výzkum, který odhalil, že ti, kdo si dopřáli kakaový nápoj, měli pak v mentálních testech významnou výhodu nad ostatními. Pravděpodobně díky flavanolům, jež zvyšují hladinu kyslíku v mozku.

Čokoláda však musí být kvalitní

Abyste si mohli užívat pozitivních účinků čokolády, musíte ale rozhodně vybrat nějakou kvalitní. U klasické čokolády platí, že by mělo jít o vysokoprocentní hořkou. A u čokoládového nápoje? Tam je to podobné!

Dopřejte si horkou čokoládu z Madagaskaru

Vynikající volbou je horká čokoláda Madagaskar 70 %. Je vyrobená přímo z bio kakaových bobů z Madagaskaru, díky tomu se pyšní jemnou a ovocnou chutí. Stačí smíchat 4 lžičky této strouhané čokolády s 1 dl horkého mléka a pak už si vychutnáte nápoj, který vaše chuťové buňky ocení. A mimochodem, tato strouhaná čokoláda se dá využít také na dochucení jogurtu, kaše či dezertu. Loni získala bronzovou medaili na soutěži Academy of Chocolate Awards v Londýně, takže si dopřejete jen to nejlepší. Pořídíte ji v e-shopu Míšinačokoláda.cz.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.