Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Jak se nepoddat pesimismu

  Jak se nepoddat pesimismu

Pesimismus a smutek

Ráno co ráno se budíme nevyspalí a na krku nám visí více povinností než máme šanci do večera zvládnout skutečně vykonat. O to méně se nám chce opustit náš vyhřátý bezpečnýcheap canada goose jackets pelíšek a vydat se na pospas stresu, kritice a starostem, které nás budou bombardovat až do večera ze všech stran. Co nás 100% rozladí je už probuzení samotné – nepříjemný a vytrvalý zvuk budíku nám neomylně připomíná, že vše teprve začíná.

Nelákavá vidina chladného vlezlého počasí, které venku už několik týdnů vládne a nemilosrdně čeká na každého, kdo nemá jinou možnost a musí do práce je jen kapičkou v moři věcí, které nám dokáží pokazit sebemenší pocit radosti, že je Canada goose Discount před námi nový den. Nejhorší jsou rána, kdy není času nazbyt a my stíháme jen základní úkony v koupelně, oblékání a ve spěchucanada goose femme noir dobíháme autobus plný pokašlávajících a mačkajících se lidí. Naše mrzutost vrcholí a kdyby to jen trošku šlo, tak se vrátíme zpátky a týden nevystrčíme nos z domu.

Hned po ránu narazíme na stejně otráveného šéfa, který nám nezapomene nepříjemně sdělit, že včera s námi nebyl spokojený a mimoděk se zmíní, že dnes je potřeba zůstat déle. Do toho místo snídaně vyřídíme jeden dva nepřejemné telefonáty a přečteme si smsku od syna že mu už od rána není úplně dobře a učitelka ho posílá domů. Skutečně už nevíme co dříve a jak se v tomhle všem máme dokázat nezbláznit a zvládnout zařídit vše co od nás ostatní čekají. Zdá se vám to povědomé? Jakoby přímo z vašeho života? Přeci musí být způsob, jak mít život snesitelnější…

Několik rad pro lepší den

 • Nejlépe je začít hned večer. Místo dlouhého vysedávání u televize si pořad raději nahrajte a do postele ulehněte včas, abyste se ráno cítily odpočaté a svěží.
 • Protivného budíka vypněte a na buzení si pořiďte nového, buď s příjemným zvukem nebo rádiem, které vás probudí pěknou písničkou.
 • Vstávejte včas a to tak, abyste se v klidu stihly nejen obléci, ale dopřát si i pár minut u kávy a třeba kousku nějaké malé snídaně spolu s partnerem či dětmi.
 • Do práce si připravte něco k zakousnutí a pití. Dobrý čaj vždy příjemně zahřeje na těle i na duši.
 • Myslete pozitivně. Představte si co hezkého vás dnes čeká. Klidně to mohou být i drobnosti jako chutný oběd, koupě nové rtěnky  nebo kafíčko s kamarádkou.
 • Těšte se  na všechno hezké. Na jaro, které je za dveřmi, na návštěvu rodiny, na oslavu narozenin nebo třeba na dovolenou, kterou můžete začít plánovat ve volné chvíli.
 • Jezděte třeba o autobus dříve nebo později, ale vyhněte se nepříjemným tlačenicím.
 • V autobuse si cestu můžete zpříjemnit například poslechem hudby nebo čtením. Na myšlení na práci canada goose femme galerie lafayette a povinnosti bude času dost v práci.
 • V práci buďte milé, veselé. Kolegy i šéfa tak nakazíte dobrou náladou a příjemná atmosféra na pracovišti se vám vrátí rychleji než byste si myslely.
 • Dopředu si naplánujte, co kdy budete dělat podle priorit jednotlivých úkolů.
 • Nelelkujte hned od rána. Později odpoledne můžete čas využít třeba k vypití čaje. Lepší je mít práci hotovou dříve, než mít později pocit že nestíháte.
 • Na oběd si vždy vyhraďte čas. Jezte kvalitní a dobré jídlo, celou vyhrazenou půlhodinu.
 • Po odchodu v práci nechte i pracovní povinnosti na vašem pracovním stole, domů nepatří.
 • Užijete si hezké chvíle s dětmi a partnerem.
 • Dopřejete si denně dobrou společnou večeři, povídejte si.
 • Najděte si chvilku i samy pro sebe. Třeba si napusťte vanu s pěnou a přečtěte si časopis nebo si jděte zacvičit. Nezáleží na tom jak, ale hlavně nějak. I vy si potřebujte odpočinout.

Nejdůležitější je chtít být spokojená a v pohodě. V každém dni se najdou ty hezké ale i ty těžké chvíle. Jeden den je horší a druhý lepší. Záleží jen na nás co si zvolíme.

Jaké míváte dny vy? Mračíte se nebo máte spíše blíže k optimismu? Co vám pomáhá překonat nepříjemné chvíle a co vám udělá radost?

2 Komentáře(ů) »

 • Irena napsal:

  Ahojky všem,
  díky bohu, už se blíží jaro a lidé mají lepší náladu. Píšete, že : ■V práci buďte milé, veselé. Kolegy i šéfa tak nakazíte dobrou náladou a příjemná atmosféra na pracovišti se vám vrátí rychleji než byste si myslely.
  Bohužel, i když bude na pracovišti deset milých usměvavých kolegyň v dobré náladě, stačí jedna jediná a ty s dobrou náladou nakazí tou svojí špatnou. Je to tak. Nás je tady deset a jedna, která si pořád na něco stěžuje a řeknu vám, ta jedna převálcuje ty ostatní tím, jak pořád přetřásá ty svoje bědy. Ráno přijdeme, v šatně veselo, pak přijde ona a jak se dává do řeči, to je hrozný, tamto je hrozný, ona má strašnej život, ostatní jsou v pohodě, ona má pos…život, nejradši by skočila z msotu, nic se jí nevede atp. Kolikrát už jsme s holkama vysvětlovaly, aby toho nechala. Ne takový člověk je „dáreček“ a převálcuje ostatní, takže jsou rádi, že jednou domů. Nikdo s ní nechceme jezdit a já už chápu, proč nemá žádné kamarádky. Chtěla jsem jí pomoct, chodila jsem s ní, ale nakonec převálcovala i mě – poslední, jsem to nejnovější. A někdy opravdu utíkám do šatny, abych už byla na nádraží a nemusela jezdit s ní.

 • admin napsal:

  Máte pravdu. Také to z práce znám a první krok je si to uvědomit, že něco takového existuje. Potom se s tím dá i bojovat. Tady by se mělo jasně a asertivně říci „DOST, my dvě se spolu budeme bavit pouze o pozitivních věcech, jinak nechci nic slyšet.“ Pokud ani to nepomůže, tak když je vás 10, máte přeci už pořádnou vyjednávací sílu, aby se změna prosadila i tam nahoře…

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.