Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Provoňte se dnem – vůně ženy

Provoňte se dnem – vůně ženy

Růžové mýdlo

Máte rády, když se probudíte a vaše vlasy stále krásně voní po večerním mytí? Nebo když si pak svlékáte pyžamo a ono voní po sprchovém gelu, nebo tělovém mléce, které jste použila?

Ať už používáte parfém, toaletní vodu, deodorant, či jiný způsob, jak svému tělu dodáváte kouzlo, vůni a přitažlivost, jistě denně sáhnete i po dalších voňavých pomůckách. Jsou tu i jiné přípravky, než ty, které pečují o tělo. Krásně vonící může být i správně zvolená aviváž, cítit bude jistě chvíli i lak na vlasy, pokud jej používáte a je parfémovaný.

Pudřenka

Měly bychom proto myslet i na to, co všechno použijeme a jak vůně zkombinujeme, abychom to s vůní nepřehnaly. Některé přípravky jsou i neparfemované, jako třeba zmiňovaný lak na vlasy. Pokud používáte silný parfém, můžete naopak zvolit jen jemnou, nebo neparfémovanou aviváž, aby se vůně vzájemně nepřebíjely a nebyly lidem nepříjemné.

Všichni jistě dobře známe, jak je nepříjemné být delší dobu v blízkosti osoby, která vůní nešetřila. Cestu autobusem nějak vydržíte, ale co takhle, pokud je převoněná kolegyně, nebo kolega a vy s ní musíte trávit celou pracovní dobu v jedné kanceláři… I tady platí, že méně je někdy více.

Ideální množství je takové, kdy za vámi zůstává krásný závan, opar, když projdeme, který za chviličku zmizí, tedy nikoho neobtěžuje. Samozřejmě, nikdy si nevybereme vůni, která by byla příjemná naprosto všem, protože jsme každý jiný. Navíc existují i lidé, kterým neulahodí žádná vůně a parfémy zásadně nepoužívají.

Při výběru vůně se můžeme inspirovat známými osobnostmi, mírou prodejnosti jednotlivých parfémů, doporučení odborníků, ale mnohem lepší a vám nejpříjemnější budou vůně, které obsahují složky, které právě vašemu nosu voní.

Ovocné vůně

Pokud máte rády ovocné vůně, může váš výběr padnout na citrusové plody, lesní plody, nebo třeba vůně švestek.

Ke sportovním povahám ladí svěží vůně, jako třeba zelený čaj, vůně z kategorie SPA.

Romantičky uvítají květinové kategorie, kde v oblibě jsou růžové lístky, jasmín, fialky, rozmarýn, třešňový květ… výběr je skutečně pestrý.

Skořice

Další kategorií jsou dřevité a kořeněné vůně, které se hodí třeba na večerní použití, když vyrážíte do společnosti. Zde patří třeba cedrové dřevo, skořice…

Každá z vůní je osobitá, dodá vám eleganci, ladnost a šmrnc . Tak, jako se mění osobnost, mění se i náš vkus, proto pokud se vám zalíbí něco nové, neváhejte a vůni vystřídejte. Bude to zajímavá změna pro vás i vaše okolí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.