Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Brýle jako módní doplněk

Módní brýle

Brýle jako módní doplněk

Pokud i Vy patříte mezi jedince, kteří mají vadu zraku, nebo se jen zajímáte o nejnovější trendy a chcete být IN, tak je následující článek právě pro Vás.

Už dávno jsou pryč doby, kdy v optice byly dva druhy brýlí, ze kterých jsme si museli vybrat. Už dávno jsou pryč doby, kdy žena v brýlích připomínala přísnou a upjatou paní učitelku. Už dávno jsou pryč doby, kdy se člověk za brýle musel stydět… Znásobte svůj sex-appeal velkými retro obroučkami rozmanitých tvarů a barev. Jsou totiž největším hitem letošní sezóny.

Objevily se snad na všech přehlídkách předních módních návrhářů. Vsadilo na ně duo Dolce a Gabbana, Moschio, Versace, Marc O’Polo, Lacoste a další. Do své kolekce je zařadil i Daniel Swarovski pod záštitou značky Daniel Swarowski Crystal Eyewear, ale také nejznámější módní časopis na světě Vogue.

Ať už jsou to brýle kovové, plastové nebo vrtané, při kontaktu s okolím jsou tím prvním, čím upoutáte. Ještě, že v dnešní době je již tolik možností, a tak se dají brýle dokonale sladit s oblečením, s účesem, s líčením a tím docílit dokonalého outfitu. Od lehkých kovových brýlí s decentními detaily, přes velké plastové retro brýle v extravagantních barvách, až po elegantní kousky, které nám na trhu nabízí značka J. F. Ray, či lafont Paris. Pro ty náročnější potom brýle s prvky z krokodýlí kůže či buvolího rohu, které se objevily i v nové kolekci značky Lorenzetti. Každý si vybere to své. Nejdůležitější je, si nošení brýlí užívat!

Moderní brýle

Stejně jako v odívání, tak i v optice se módní trendy vracejí. Velké retro plastové brýle nejrůznějších barev nebo jen podbarvení jsou letos to nejvíc in, co můžete mít. Mohou to být jak obyčejné, tak sluneční brýle, nebo také brýle s možností samozabarvení od 25% až po 85% buďto celozabarvovacích čoček nebo v podobě gradal, tedy nahoře tmavé a při dolním okraji obruby až čiré. Toto probarvení je velmi elegantní, ve světlých tónech neovlivňuje vnímání barev a navíc nezabraňuje v pohledu do očí jejich nositeli.

Ovšem na pomyslném žebříčku v optice stále kralují brýle bez obrouček, vrtané brýle. Ale i zde platí letošní pravidlo barev, takže čím barevnější a nápaditější stranice, tím lépe.

Dnešní moderní materiály nám umožňují rozmanitost a lehkost brýlí. Nejlehčím a nejpoužívanějším materiálem se stal titan, a tak nejoblíbenější jsou v poslední době tzv. titanflexové brýle, o nichž při jejich nošení ani nevíte. Polykarbonátové brýle s polykarbonátovou čočkou jsou potom zase ty nejodolnější. Skla podle dioptrií pak musí vždy doporučit odborník, jejich antireflexní úpravy Vám však zajistí co největší pohodlí jak při sportu, tak při práci, či při obyčejné jarní procházce. Různé superhydrofóbní a oleofóbní úpravy povrchu chrání proti nečistotám, napomáhají rychlému odmlžování skel, mají antistatickou složku a dokonce eliminují elektromagnetické záření z monitoru počítače a tím zabraňují nepříjemnému vysušování a následnému zčervenání očí.

Autor: Kristýna Pavlíková

Nosíte čočky nebo brýle? Máte červené a suché oči? Jak se proti tomu bráníte?

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.