Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Jak vzniká nezávislá móda v Česku

YoungPrimitive

Jak vzniká nezávislá móda v Česku

Nejspíše tušíte, že módní značky nejsou jen velká jména ze zahraničních salónů nebo masově vyráběné  oblečení, které okupuje pulty obchodů v nákupních centrech. Daleko za břehy středního proudu módy se odehrávají zajímavé věci, které mohou časem určovat trendy a přinášejí okruhu svých zákazníků možnost být unikátní a nosit oblečení, které často vyjadřuje i nějakou myšlenku. Chtěli byste vědět, jak vzniká oblečení u malé oděvní značky?

Za značkou Youngprimitive stojí dva lidé. Efa a Nitka, jak je znají internetoví čtenáři a fanoušci značky, společně sdílejí vášeň pro design a humor, již se rozhodli přenášet do oblečení. Na začátku byla trička, na něž Efa v kamarádově grafickém studiu dělal jednoduché nažehlovací motivy. Tak vzniklo například tričko Silly Walk, které odkazovalo na Monty Pythonův létající cirkus. K dispozici ho bylo pouhých 10 kusů a koupili si jej hlavně kamarádi.

Postupem času se Filip dostal k dokonalejšímu vybavení a přišel čas rozšířit nejenom škálu motivů na oblečení, ale i sortiment. K tričkům přibyly mikiny. Youngprimitive začali používat lepší materiály, trička kupovaná v obchodech vystřídala spolupráce s prvovýrobci v tuzemských dílnách. Díky Nitce přibily nové střihy a doplňky i pro něžnější část populace. Po několika letech se Efa s Nitkou dostali až k pravidelnému vydání letních a zimních kolekcí, na něž fanoušci netrpělivě čekají. Společně  objíždějí i nezávislé módní akce, jako je pražská Code Mode  a mimo oblečení si už s logem Youngprimitive můžete zakoupit například i kabelky nebo nákrčníky. Své oblečení distribuují hlavně po internetu, lze je ale zakoupit i ve vybraných kamenných obchodech.

Abychom se vrátili zpět k titulku článku. Nabízíme vám možnost nahlédnout pod pokličku hrnce, v němž se vaří nezávislá móda. Co vy na to?

Jak se dělá móda

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.