Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Tip pro dlouhé zimní večery? Zabalte se do měkoučkého županu a relaxujte

zupanZima už nějakou dobu klepe na dveře a i když bychom ji rády dál nepouštěly, pozve se sama. Ať už si zimu užíváte, nebo se těšíte na léto, faktem zůstává, že v tomto období na nás působí spousta negativních vlivů. Chlad a střídání teplot příliš neprospívá pokožce a na naši psychiku útočí předvánoční stresy v práci nebo s nákupem dárků, úklidem a kdesi cosi. Dopřát si trochu klidu a příjemný večer, kdy se budete věnovat jen sama sobě je výborný lék na všechny neduhy.

Zabalte se do krásně měkoučkého županu a připravte si voňavou koupel. Moderní jsou dnes župany z mikroplyše. Froté už jsou téměř překonanou minulostí. Župan z mikroplyše je úžasně jemný k pokožce a příjemně zahřeje. Tvoří ho hebké krátké chloupky, které si zamilujete na první dotek. Pokud takový župan ještě nemáte rozhodně si jej pořiďte. Po relaxační koupeli ho jen přehodíte přes sebe a můžete si ještě odpočinout u pěkného filmu u televize.

Takže župan už máte. Teď si stačí napustit vanu horkou vodou a přidat kapku levandulového oleje do koupele, zapálit pár svíček a pustit příjemnou muziku. Ideální je dát si k vaně malý tác třeba s ovocem. Připravíte si tak atmosféru pro dokonalé uvolnění, která vás donutí na chvíli se zastavit a zapomenout na veškeré starosti.

V tuhle chvíli jste naladěna na správnou relaxační vlnu. Večer teprve začíná a zapomeňte na to, že půjdete uklízet, nebo si chystat práci na další den. Raději se vraťte ke svému županu. Oblékněte si jej, vezměte si do ruky knížku a zavřete se v pokoji, kde vás nikdo nebude rušit. Nebo můžete jít třeba háčkovat, to je čistě na vás, hlavně zvolte činnost, při které se na něco soustředíte. Vypustíte stres a nebudete myslet na to, co ještě potřebujete udělat. V každém případě, si vezměte svůj oblíbený župan.

Stačí tento rituál párkrát zopakovat a vaše podvědomí si župan spojí s příjemným odpočinkem a pokaždé, když si jej večer obléknete, vaše tělo vám řekne STOP! Teď je čas, dát si pohov. Mozek zareaguje stejně, jako ve vaně s vonným olejem a svíčkami. Vypustí zbytečné myšlenky a dovolí vám vychutnat si pohodový večer. I sama sebe můžete snadno oblafnout, stačí vědět, jak na to.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.