Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Celebrity

Wentworth Miller: 4.díl seriálu Muži, které chceme !

wentworth-millerWentworth Miller se objevuje ve snech snad každé dívky a ženy, která zná seriál Útěk z vězení (Prison Break).

Wentworth Earl Miller III se narodil 2. června 1972 v  Chipping Nortonu, Oxfordshiru v Anglii, avšak vyrůstal v drsném Brooklynu v New Yorku a trvá na tom, že je úplný Američan. Z otcovy strany se může tento krasavec pochlubit dokonalou kombinací afrických, jamajských, anglických a německých kořenů, z matčiny strany zase ruským, francouzským, holandským, syrským a libanonským původem. Tento okouzlující herec s pokřiveným úsměvem není ale jen pěkná tvářička s nádherným tělem, je to také chytrý a vzdělaný člověk, který studoval anglickou literaturu na Princetonské univerzitě a získal bakalářský titul.

wentworth-miller-pillow-handcuffs-01Millerova kariéra ve filmovém průmyslu začala ale na druhé straně kamery, kdy pracoval ve vývojovém oddělení malé produkční společnosti, která se specializovala na filmy pro televizi. Wentworth měl herecké ambice již v dětství a tak začal pracovat na splnění svého snu. V roce 1997 , kdy mu bylo 25 let se poprvé objevil před kamerou v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Dále se objevil v několika dalších seriálech, z nichž můžeme např. jmenovat Pohotovost nebo Time of your life a Popular, které ale nejsou v České republice příliš známé.

První velkou roli získal ve filmu Lidská skvrna, kde ztvárnil univerzitního profesora po boku Anthonyho Hopkinse a Nicole Kidman. V stejném roce (2003) se objevil také ve filmech Underworld a Joan z Arkádie. O rok později si zahrál v jedné epizodě seriálu Dr. House, kde hrál hlavní roli nemocného.

wentworth1Opravdu slavným a velmi populárním se stal v roce 2005, kdy odstartoval seriál Útěk z vězení, ve kterém hrál po všechny 4 epizody hlavní roli. Útěk z vězení se dočkal i svého celovečerního filmu. Za postavu Mikea Scofielda byl v roce 2006 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepšího herce v seriálovém dramatu. V roce 2007 byl magazínem People zařazen mezi 100 nejkrásnějších lidí světa. V roce 2010 si zahrál v pokračování filmu Resident Evil: Afterlife.

Zajímavosti

  • je alergický na psi a kočky a také na určitá jídla
  • jeho tetování, které můžete vidět v seriálu Prison Break, je 4 hodinová maskérská  záležitost –  proto měl většinu času dlouhé rukávy
  • mezi jeho 5 nejoblíbenějších filmů patří: Osvícení (1980), Carrie (1976), Zloději času (1981), Jesus Christ Superstar (1973) a Výstřely na Broadwayi (1994)

millerOsobní citáty

  • „Jsem tak trochu ňouma.Necítím se  nijak zvlášť dobře v barech nebo klubech. Raději doma hraji scrabble, večeřím s pár kamarády, chodím do kina, nebo ztrácím celý víkend sledováním 14. série seriálu Zákon a pořádek (1990) nebo Simpsonovými (1989).“
  • „Rozhodl jsem se, že se nebudu vypracovávat, protože jsem líný a také proto, že ta postava není žádný superhrdina. Nechtěl jsem, aby to byl nadšenec do Jackie Chanových pohybů, protože jde o to, že je chytřejší než tvůj průměrný Joe.“ – reakce na hraní Michaela Scofielda s jeho pravidelnou postavou

 

[hana-code-insert name=’468×80′ /]

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.