Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Jak na fóbie

Jak na fóbie

pavoukVětšina z nás máme ve skrytu duše nějakou tu fóbii. Někteří jich mají dokonce více. Fóbie je strach z něčeho. Někdo má strach z pavouků, někdo má strach z hadů, myší a všech těchto nedokonalých zvířátek. Jistě všichni znáte strach z výšek, létání nebo naopak uzavřených prostorů.

Neméně příjemné jsou některé extravagantnější  fóbie. Třeba strach z cizích lidí, bakterií… Takové pudové strachy nás mohou trošku potrápit ale dokáží úzkostlivého člověka natolik pohltit, že má strach vycházet z domu, či se stýkat s rodinou. V takovýchto případech je potřeba se svou fóbií již něco udělat a požádat o pomoc svého lékaře, který nám doporučí psychologickou pomoc abychom mohli žít plnohodnotný životem.

myšA co dělat v případech, kdy nás osud nemile překvapí a například uvízneme ve výtahu? Hlavně zachovat klid. Pomalu a klidně dýchat a snažit se neztratit hlavu a nepropadnout panice. Naštěstí jde skutečně pouze o strach v naší hlavě a tím, že se vynasnažíme zůstat klidní, tak se budeme cítit mnohem lépe než se dostaví odborná pomoc.

Na některé fóbie pomáhá, jestliže se rozhodneme čelit jim. Při strachu z hadů se hada dotknout a poznat, že nejde o hnusnou lepkavou zrůdu jak si v myšlenkách namlouváme, ale o docela přejemnou, na dotek zajímavou kůži.

Fóbie jsou a budou vždy součástí našich životů. Tak hlavu vzhůru a postavte se i vy vaším podvědomým strachům.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.