Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Návrh interiéru kanceláře

Návrh interiéru kanceláře

interier-1Tento článek je věnován všem ženám (ale i mužům), které vědí, že život není jen o práci a pokud už v práci jsme, tak proč si ji nezpříjemnit?! Protože většina lidí stráví v práci osm i více hodin, stojí za to si vytvořit takové prostředí, které působí esteticky, vkusně a zároveň neškodí našemu zdraví. Níže uvedené poznatky se dají využít i při návrhu interiéru domácnosti.

Kanceláře jsou všeobecně vnímány jako nevzhledné a nepřívětivé prostory. Lidé zde rozhodně nepřemýšlejí o tom, zda jsou skříně zelené nebo červené a často se neřeší ani celkový design interiéru. Zaměstnanci jsou tak často velmi frustrováni stereotypním vzhledem těchto nebytových prostorů a jak bylo i vědecky dokázáno, tyto faktory se celkově projevují a podílejí na celkovém pracovním výkonu.

Je třeba ale oponovat, že ne všechny společnosti jsou takto chladné ke vzhledu a designu celkových kancelářských prostorů. Moc dobře si uvědomují, že i pracovní prostředí má vliv na zaměstnance, na jejich pracovní morálku, ale i celkovou úctu k zaměstnavateli. Proto si často nechají vypracovat návrh interiérů.

Návrhy provádějí externí firmy na zakázku. Přestože se to může zdát jako nevýhodná a neefektivní investice, zaměstnavatelé, kteří již interiérový design využili, by mohli potvrdit  výhody tohoto postupu.

Samotné prostředí nebytových prostor, tedy kanceláří nebo pracovních a administrativních prostorů působí kladně na zaměstnance, ale i hosty. Pracovní prostředí je příjemné a dochází tak i k menšímu počtu chyb ve výkonu práce. Také vznikají lepší kolektivy a zaměstnanci pracují efektivněji.

interier-2Samotná realizace není ani příliš nákladná. Stačí si zvolit profesionála v oboru. Mnohé firmy se zabývají přímo tvorbou designu kanceláří a jsou často inspirovány zahraničními firmami. V České republice se totiž na design a vzhled tolik nehledí. Právě to je ale chyba! S tímto jsme pozadu oproti zemím především západní polokoule.

Nejde pouze o vzhled a design. Často jde i o zdraví a kvalitu vykonávané práce na daném místě. Profesionální firmy spoléhají na kvalitní výrobky a tím je myšleno i na zdraví zaměstnanců. Ať jsou to dobře vybrané druhy osvětlení, výhodné umístění pro psaní na počítačích vzhledem k oknu, zdravotně nezávadné židle a křesla nebo i podlahové krytiny. Zaměstnanci, kteří jsou nuceni celou pracovní dobu sedět, opravdu potřebují kvalitní židle a i umístění stolů v kanceláři je podstatné.

Pokud se ptáte, kde hledat kvalitní firmy, není to tak těžké. Pro návrhy interiéru Brno nebo Praha se nabízí mnoho profesionálních firem. A nepůsobí jen v Praze nebo Brně. Nejlepší metodou je využití internetu. Zde naleznete jejich reference a ukázky svého umění. Pro nedočkavé jsme vybrali několik fotografií povedených úprav.

Galerie designu interiérů

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.