Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Lze v Praze bydlet levně?

pronajem-prahaMožná se chcete konečně osamostatnit od rodičů, ale možná také plánujete společné bydlení s partnerem. Anebo je to úplně jinak. Jenom prostě hledáte bydlení. A vaše představa by byla Praha, ideálně v centru, takže nejlépe Praha 1 nebo 2. Je to logické, naše metropole je nejvhodnějším místem k bydlení jak kvůli práci, tak i pro zábavu a kvalitní život celkově.

Problémem však pro vás mohou být finance. Peníze na nový byt nebo dům v Praze rozhodně nemá 99 % obyvatel ČR. Proto si uvědomte, že nejste sami. Mnoho lidí by si přálo bydlet v našem hlavním městě, ale bohužel si nemohou dovolit pořídit si novou nemovitost.

Ovšem rozhodně kvůli tomu nemusíte na Prahu zapomenout. Dobrou volbou může být totiž pronájem bytu. Je to nejrychlejší, nejlevnější a hlavně nejsnazší způsob bydlení. Současný trh umožnil často i pokles nájmů, a proto se můžete těšit na levné pronájmy v Praze za takové ceny, které se dají srovnávat s venkovem.

Na výběr je pestrá škála bytů všech velikostí i kategorií. Můžete si vybrat nové byty, byty po rekonstrukci nebo starší byty za nízké ceny. Mnoho lokalit, které jsou často velmi dobře občansky online casino gids vybaveny, nabízí i vhodné spojení pomocí MHD či metra. Pronajmout si můžete ale i rodinný dům.

Byty k pronájmu jsou poslední dobou v kurzu. Hypotéky mohou být často velmi vysoké a při neplacení se dostáváte do problémů. Trh se vzpamatovává z krize jen velmi pomalu a banky jsou nyní daleko přísnější. Dávají si pozor, komu peníze půjčí a tak hypotéku nedostane jen tak někdo.

U pronájmů tyto starosti vůbec nepotkáte. Zde je vše individuální. Záleží na domluvě. A nabízí se mnohem více výhod. Můžete si tak pořídit již částečně nebo úplně zařízené bydlení a ušetřit tak opravdu velké peníze!

Přestože to není bydlení ve vašem úplném majetku, není o nic horší, než vaše osobní vlastnictví. A kdo ví, třeba se časem dostanete do svého. Tento způsob bydlení je oblíbený v zahraničí. Především v USA takto začíná většina mladých lidí a mohou tak žít i celý život.

Pronájem bytu je nejjednodušší a nejrychlejší možnost, jak získat bydlení. Pomoci v hledání vám může internet, kde narazíte na nabídky, které můžete jednoduše srovnávat. Můžete ale využít i pomoci realitních kanceláří. Důležité je v závěru hlavně přečíst, co doopravdy podepisujete a domluvit se na podmínkách při nesplácení nebo při ukončení pronájmu. Předejdete tak mnoha komplikacím v budoucnu.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.