Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Ženy a šaty!

Občas se člověk prostě musí zamyslet nad tím, jak se ženy chovají, když je o šaty a o oblečení. Právě zde vychází najevo stovky rozdílů mezi muži a ženami. Ani nevím, jak jsem se k této myšlence dostala, ale když se nad tím hlouběji zamyslíme, je to velice zajímavé téma.

šatyNapříklad, když se potká žena s ženou, které mají stejné šaty, určitě víte, co pak následuje. Kdyby mohly tak chytnou nejbližší těžký předmět a hodí ho té druhé po hlavě, nebo by z ní minimálně ty šaty strhaly.

Pokud na tom nejste tak zle, tak i tak jste určitě minimálně jednou zažily ten pocit, když si někdo chce koupit to samé a vy se začnete bát, že vás v tom někdo uvidí zároveň a že té druhé to bude slušet mnohem více, ale svého úlovku se vzdát nechcete. Prostě nechcete couvnout a všechna ta krev se vám nažene do hlavy a vy nevíte co máte dělat, aby jste tu druhou nepraštila.

Buď ji opravdu praštíte, a nebo se hezky zhluboka vydýcháte a ze situace vyjdete jako královna, protože moudřejší ustoupí. Mějte na mysli, že na světě je tolik oblečení, že se vám o tom ani nesnilo a určitě najdete něco mnohem lepšího jak tento top, sukni..

Další možností je, že to přetrpíte a budete nosit holt to, co má už někdo ve vašem okolí. Zas taková tragédie to není. Stačí zvolit jiné doplňky a daný kousek bude hned vypadat lépe.

A jak jsou na tom muži? Každý kdo má stejné oblečení jako oni, je jejich ,,bratr“ nebo prostě borec se skvělým vkusem. Občas lituji, že nejsme jako muži. A umíte si představit, kdyby naopak muži byli jako ženy. To by pak byla katastrofa. Co by například dělali takový fotbalisti? Mlátili by se na hřišti hlava nehlava a strhávali by ze sebe navzájem dresy?

šaty-2Možná má určitou logiku, že muži jsou takový, jací jsou. No a ženy, které hrají sporty mají na práci asi něco jiného než řešit, že s ní má někdo stejný dres. Měly bychom si z nich vzít příklad.

Jak ale předejít tomu, abychom s nikým v okolí neměli stejné oblečení?

Nabízí se zde možnost, nakupovat v málo známých obchodech, ale mnohdy je těžké je najít. Další možností jsou obyčejné secondhandy nebo různé vintage obchůdky.

Velice chytré avšak i riskantní je nakupování na internetu. Stačí najít něco moc hezkého a pak si to koupit a je téměř 80% šance, že nikdo ve vašem okolí nebude mít to samé.

No a poslední možností je si oblečení šít. Krom spousty speciálních časopisů se střihy i návody na šití je toho v dnešní době plný internet a tak si stačí koupit jen hezkou látku, šicí stroj a zkusit svou zručnost.

Proč že kolem toho tolik naděláme? Co takhle být stejné, nevynikat z davu. Možná je to někdy nejlepší řešení. Zkusme zapomenout na povrchnost a na naše sokyně, které mají stejné oblečení, se usmívejme jako na kamarádky, protože jedině tak zaujmeme tím, že se vzniklým situacím dokážeme zasmát a že nám nejde jen o oblečení. Buďme něco více než jen oběti módy, buďme lidské bytosti, které dokáží ustoupit a nechtějí se každou cenu rvát o své místo na slunci.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.