Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Přírodní kosmetika s vůní levandule

levandulePříroda. Poté, co jsme poslední desetiletí inklinovali spíše k technice a veškerým technickým vymoženostem, vracíme se zpět k přírodě. K přírodě, která je nejen stvořitelkou života, ale i jeho nositelkou a tou nejlepší inspirací pro život náš.

Kosmetika ve stylu klasiky

Dávno jsou pryč doby, kdy se parfémy a kosmetika celkově vyráběly poctivě a jen z přírodních materiálů. Tím je tedy myšleno důkladné, pracné, ale velmi zdařilé vyrábění kosmetických přípravků z výtažků rostlin nebo jejich plodů či květů. V minulém století jsme se celkově jako lidstvo, přiklonili k výrobě syntetické. Vůně, ale i vlastnosti kosmetických přípravků si vyrobit synteticky umíme, ale něco v tom stále chybí.

Přestože jsme se snažili zdokonalovat a vyrábět umělou metodou přípravky co nejbližší přírodním vzorům, nikdy se nám to nepodařilo. Samozřejmě velkou roli zde hrála cena. Nyní je se kupodivu ale vracíme k základům. Tedy k přírodě samotné.

Přírodní kosmetika je tím nejlepším

přírodní kosmetika Bella RoseOtázka je, proč vlastně přírodní výrobky, mýdla, parfémy, gely a další, nabízejí jiné vlastnosti, než uměle vyrobené produkty. Je to jednoduché. Přírodní produkt obsahuje přirozené látky, vitaminy, minerály, oleje a další v takové kombinaci, kterou nelze vyrobit.

A proč je důležité a vhodné se k přírodní kosmetice vlastně vracet? Nejde jen o to, že přírodní produkty jsou mnohem šetrnější k přírodě a tudíž i ekologičtější, ale nabízejí mnohé výhody, které si nemusíme ani uvědomovat. A rozhodně jsou to důležité prvky.

Zdraví na prvním místě

Přírodní produkty jsou pro naše tělo přirozené. Ne nadarmo se používá levandule již dlouhá staletí a nikdy nikomu neublížila. Že stále nevíte, o čem je řeč? Přece zdravotní rizika. Syntetické produkty jsou sice cenově levnější, ale představují velkou zátěž pro přírodu, ale i pro nás. Jelikož se jedná často o nepřirozené látky, mohou být významným faktorem při vzniku alergií, ekzémů a různých vyrážek. Tělo se tak brání a tudíž jsou pro nás pak naopak škodlivé.

Přírodní kosmetika, která je opravdu na přírodní bázi, toto nemůže vytvořit. Leda, kdybyste již na nějakou specifickou látku alergii měli. Ale že by vznikla na základě používání těchto výrobků, to je vyloučené. Myslete tedy na své zdraví, přírodu a okolí.

fotografie převzaty ze stránek www.bellarose.cz

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.