Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Krásná i během těhotenství

těhotenství-krásaKaždá žena chce být krásná a to v každém okamžiku, v každé situaci, v těhotenství nejinak. Aby naše tělo a pleť zůstaly krásné, pevné a svěží, je nutné o něj začít pečovat již v předstihu. V podstatě platí na všechny partie Vašeho těla stejný klíč ke kráse. Samozřejmostí je každodenní hygiena, následná péče vyživujícím krémem nebo olejem, občasný peeling a masáž pokožky. To vše v kombinaci se zdravou stravou a přiměřeným pohybem.

V období těhotenství je ale nutné se na svou pleť trochu více zaměřit. Pokožka se může vlivem hormonů měnit, více se vysušovat nebo naopak více mastit. V každé drogerii nebo lékárně tak najdete nepřebernou škálu možných prostředků na péči o Váš typ pleti. Vždy je nutné svému tělu naslouchat. Velkou pozornost je nutné věnovat v tomto krásném období pokožce v oblasti prsou, bříška, boků a stehen. Právě tyto partie jsou nejvíce namáhané a náchylné k popraskáním vlivem růstu Vašeho miminka. Pročetla jsem mnoho serverů, kde se ženy- maminky radily jak předejít popraskání pokožky v těhotenství a mám pro Vás pár dobrých rad jako souhrn názorů od pisatelek, které si mateřstvím již prošly.

Rada číslo 1

Důležité je pokožku od počátku těhotenství dobře mazat nejlépe olejem proti striím, pravidelně a v dostatečném množství

Rada číslo 2

Při natírání oleje je dobré pokožku jemně poštipovat a tím i prokrvovat. Poštipování provádějte dvěma prsty, jakoby natahování kůže, aby si na napínání pomalinku zvykala.

Rada číslo 3

Při sprchování je vhodné střídat teplou a vlažnou, příp. studenou kdo zvládne vodu. (Pozn. nejvhodnější forma koupele pro těhotné je sprchování a to vlažnou vodou, nikoliv horkou)

Přípravky

Pokud zajdete do nejbližší drogerie nebo do lékárny, jistě naleznete nepřeberné množství krémů, emulzí a olejů na ochranu před popraskáním v době těhotenství. Zde opravdu doporučuji se orientovat na přípravky pro těhotné. Jsou sice o něco dražší než běžné krémy, emulze a oleje, ale jejich účinek je cílený.

(Pozn. Pro porovnání jsem sama vyzkoušela běžný tělový olej od značky Nivea a těhotenský olej od Alverde, Saloosu nebo firmy Hipp- mama. Těhotenské oleje jsou hutnější, mám pocit že na pokožce více ulpí a také je více zvláční).

Čím se tedy mazat?

V diskusích se nejčastěji objevovaly oleje společností Saloos- Těhotenský pěstící olej, Weleda- těhotenský pěstící olej, dále HIPP MAMASANFT masážní olej strie nebo emulze Elasti Q – k dostání v lékárně.

Zároveň bylo ale často napsáno, že strie na kůži jsou dědičnou záležitostí, takže maminy, kdo máte praskání kůže v rodině, mazejte a mazejte co to jde, dnešní přípravky s genetickou výbavou počítají.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.