Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Jaké úspěchy slaví kolagen v rámci přírodní kosmetiky?

kolagenElixír mládí. Prostředek, díky kterému budeme vypadat mladí, krásní a svěží. Samozřejmě tento prostředek se snažíme vynaleznout již dlouhá staletí. Zatím marně. Až moderní věda v posledních málo letech zjistila, že zlepšení vzhledu a tím i omládnutí, lze provézt dvěma způsoby. A to chirurgickou cestou, nebo přírodní, moderní a velmi účinnou.

Kolagen jako všelék na pleť a vrásky

S trochou nadsázky lze říct, že elixír mládí byl právě objeven. Je to kolagen. Látka, která je pro naše tělo, především pro naši pleť hlavní stavební látkou, bez které by kůže nebyla elastická, pevná, vypnutá a velmi odolná. A právě tyto vlastnosti je třeba umět využít.

Díky moderním biochemickým metodám jsme zjistili, že naše kůže je tvořena až z celých 70% kolagenem. A když bychom tuto látku přidávali do kosmetických produktů, teoreticky by naše pleť měla vypadat mnohem déle mladě, svěže a zdravě. Kolagen se již nějakou dobu v kosmetických přípravcích používá, ale jeho vliv na kůži nebyl nijak prokázán, přestože o tom mnohé reklamy kosmetických produktů nesvědčí.

Život dává život

Do kosmetických produktů, které sice kolagen obsahují a měly by tak naši pleť dělat mladší, se přidával převážně hovězí kolagen. Kolagen, který je sice z chemického hlediska látkou, jež naše kůže obsahuje, ale jeho vliv byl téměř nulový. Kolagen byl v podstatě „mrtvý“ a nemohl tak účinně působit na obnovu kolagenu naší kůže.

Moderní přírodní kosmetika ovšem používá úplně jiné metody a samozřejmě i jiný kolagen. Jedná se o přírodní produkty bez vedlejších účinků nebo alergických reakcí, které obsahují živý rybí kolagen. Právě díky tomu, že se nejedná pouze o „mrtvou“ chemickou látku, tak aktivně působí na tvorbu našeho kolagenu, ale zároveň jej dokáže i částečně nahradit.

Plastiky opravdu nejsou třeba

Rybí kolagen je živou chemickou látkou, která proniká hluboko do kůže a stimuluje tvorbu našeho kolagenu. Jelikož je kůže tvořena převážně kolagenem, zvýšená produkce se samozřejmě projeví na celkové svěžesti, mladém a příjemném vzhledu a kůže je více odolná a vyživovaná.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.