Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy, Život

Zamilovanost vs. láska

Zamilovanost vs. láska

Zamilovanost a láska …dva pojmy, jež mnozí neumí rozlišit a přitom je mezi nimi velký a zásadní rozdíl.

Zamilovanost je velmi krásné období a změť pocitů …dva lidé se milují, mají pocit, že jsou připraveni jeden pro druhého klidně i zemřít …nemohou bez sebe být a každá minuta bez sebe jim připadá jako hodina.

Ovšem láska, která následuje po zamilovanosti, je ještě o mnoho krásnější a procítěnější, než první fáze citů …i když právě zamilovanost je pro mnohé páry začátek a v mnoha případech bohužel i konec – a to proto, že zamilovanost opadává a my vidíme partnera/partnerku takového, jaký skutečně je.

Co je to zamilovanost

Zamilovanost je jakousi první fází vztahu (nejčastěji muže a ženy), při níž vidíme partnera (partnerku) přes tzv. „růžové brýle“ – resp. se jedná o „haló-efekt“ – to znamená, že svého partnera nebo partnerku vidíme pouze v tom dobrém světle, připisujeme mu všechny dobré vlastnosti a žádné špatné. Zkrátka je to ten vysněný princ (princezna), o kterém jste Vy dívky vždycky snívali. Postupem času ovšem zamilovanost odeznívá a buďto pokračuje úplným rozpadem vztahu, anebo láskou.

Co je to láska

Pro někoho až nepochopitelné, že někdo neví, co to vlastně láska je – mnozí totiž pořádně nechápou ani tento pojem a často tak dochází k omylům. Láska je fáze, která následuje po zamilovanosti – je to přijmutí svého partnera (partnerky) takového, jaký je – už se na něj nedíváme skrze růžové brýle, ale tak, jako každý jiný – dokážeme přijmout jeho chyby a snažíme se doplňovat.

Láska je založena především na důvěře a partneři by se měli vzájemně doplňovat – nechtějte ovšem jeden po druhém, aby se v něčem měnil (tedy, nejedná-li se o nějaké nechutnosti nebo fetování) …pokud k sobě totiž patříte a máte se nějak změnit, láska Vás postupem času změní sama, aniž byste si to v tu chvíli uvědomovali.

Pravá láska

Láska jako taková není ani zdaleka vrcholnou fází vztahu nebo pocitů. Chceme-li dosáhnout skutečně vrcholné fáze, musíme především odhodit předsudky a se svým partnerem (partnerkou) se sžít …není pravidlem, že musíme i začít dělat některé věci jako on, ale není to výjimkou. Z lásky k tomu druhému už neděláte „kraviny“ a lásku si rozhodně neprojevujete žárlivostí na kamarády či kamarádky. Právě naopak …dáváte jeden druhému volnost, jako byste k sobě nepatřili – pokud k sobě ovšem skutečně patříte, láska Vás oba najde a opět Vás svede dohromady.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.