Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina, Dovolená

Volný čas

Volný čas

Trend trávit volný čas či dovolenou v zahraničí, je sice stále velmi oblíben, ale proč utrácet nehorázné sumy za pobyty u moře, na horách či za poznávací zájezdy, když se volný čas, dá trávit i v domácím prostředí.

Spousta lidí o své dovolené dává raději přednost klidu a odpočinku doma. Volný čas je potřeba využít ke spokojenosti celé rodiny, partnera či jen Vás samotných.

Nejen čas dovolených, prázdnin, víkend či pouhé volné odpoledne se dá strávit velmi příjemným způsobem. Vyrazit na celodenní výlet do nějakého malebného městečka za památkami, navštívit blízké přátele, členy rodiny, nebo i lenošení v pohodlí domova, Vás může „nabít“ novým elánem do dalších pracovních či školních dnů.

Za každého počasí lze vymyslet určitou aktivitu, jak zabavit i ty nejmenší členy rodiny.

Společenské hry, typu: Člověče, nezlob se! – Sázky a dostihy – i obyčejné karty, mohou pomoci strávit deštivé či mrazivé dny. Jakákoliv hra může poskytnout spousty legrace, času stráveného s milovanou rodinou i přáteli. Dokonce se naučíte i něčemu nového a zajímavému.

V teplejších obdobích roku je mnoho dalších možností, jak volného čas využít. Ten, kdo má možnost být, ať již na vlastní zahradě, nebo na pronajaté zahrádce, Vaší či někoho blízkého, se ocitne přímo v „RÁJI“. Lze se jen tak opalovat nebo si přečíst zajímavou knihu. Milovníci zahradničení se dokáží odreagovat i při pouhém „hrabání se  v záhoncích“, sekání trávy či dokonce rýpání a sázení domácí zeleniny a ovoce.

I ti, kteří nejsou právě milovníky kempaření, si užijí na zahradě mnoho zážitků. Není potřeba mnoho – obyčejné ohniště, zabezpečené proti rozšíření ohně mimo vyznačeného pole, gril a  spoustu dobrůtek, které se dají opéct či ugrilovat. A hlavně dobrá nálada ve společnosti toho, s kým se cítíme dobře.

Praskající oheň v podvečerních hodinách, romanticky naladí mnohé, i ty, kteří obvykle příliš romantikou neoplývají. Ale nejen venkovní oheň nabudí příjemně strávené chvíle, takový domácí krb dokáže mnoho.

Posezení v příjemné restauraci, s venkovní zahrádkou či dokonce dětským koutkem, je další možností dobře stráveného času s rodinou a přáteli – a to nejen povídáním si.

Každý z Vás má samozřejmě úplně jinou představu, jak trávit volný čas: luštěním křížovek, čtením knížek, spaním, odpočinkem či naopak „Divokou jízdou“.

Záleží zcela čistě na Vás, co si zvolíte, ale rozhodně si Vás volný čas zorganizujte dle Vašich přání a potřeb. Nechat se zlákat k hloupostem, je totiž velmi snadné a mnohdy i nebezpečné.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.