Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Čtenářky píší, Život

Všichni kolem mě se mění, jenom já ne

Všichni kolem mě se mění, jenom já ne

Jistě jste nejednou zažili …po změně prostředí (přestěhování se, přestup na jinou školu apod.) se všemi, nebo s poměrně hodně lidmi vycházíte dobře, považujete je za kamarády a kamarádky. Najednou se ale ze dne na den změní a Vy nevíte proč …stále se pak dožadujete jejich pozornosti, ale oni, jako by Vás neviděli.

Dokonce se už ani nesmějí věcem, kterým jste se dříve smávali dennodenně. Před ostatními se Vás už také nezastanou, ale namísto toho Vás akorát ještě více zesměšní …postupem času Vám začne docházet, že ten, koho jste považovali za kamaráda (kamarádku) zklamal a odkopl Vás.

Změny jsou vidět …

Domnění, že změny nejsou vidět, není pravdivé. Zpravidla je dáno, že změní-li se jeden, změní se i druhý, pokud je s ním ve styku – navzájem se ovlivňují. Ovšem v momentu, kdy si začínáte uvědomovat, že Vás kamarád či kamarádka vyměnili za někoho jiného, Vám všechny změny ne vždy zcela dochází.

Stačí pouze pozorovat a poslouchat své okolí. Připravte se ovšem na to, že Ti, kteří byli předtím Vašimi nejlepšími přáteli, Vás budou bez problémů a bez sebemenších výčitek svědomí pomlouvat každý den a prozradí na Vás úplně všechno.

Chyba může být jen na jedné straně

Není vždy pravdou, že vinu za změnu či za nějaké problémy nesou obě dvě strany stejnou. Velmi často jsou totiž tyto změny způsobeny nějakou třetí stranou, v horším případě rovnou celou skupinou lidí, a i když se snažíte těmto změnám jakkoliv zabránit a kamaráda či kamarádku si udržet, bohužel se to ve většině případů nepodaří.

Rozhodně se neměňte podle nich, ale buďte dál sami sebou – pokud Vás totiž nedokáží přijmout se vším všudy, nejsou to přátelé, ale egoisté a rádoby-perfekcionisté, kteří si stále musí něco dokazovat na těch, kteří nejsou v nějakém větším kolektivu.

Nesnažte se, vyčkejte

Pokud už jste na vše zbyli úplně sami, nezoufejte. To, že nemáte nepřetržitě někoho, kdo by se s Vámi bavil, není ještě důvodem k neštěstí – berte to tak, že jste byli opět zbaveni těch, kteří si na Vaše kamarády pouze hráli …važte si tedy těch, kteří jsou Vám věrní a nezradí Vás – a že nejsou dokonalí? Nevadí …nikdo není totiž dokonalý! Rozhodně se neponižujte a stále si zachovávejte hrdost a důstojnost …tím stoupnete na ceně u ostatních a změní na Vás pohled.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.