Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Nákupy

Moderní zábava? Stolní hry!

party alias hra

party alias hra

Pravděpodobně bychom našli minimum lidí, kteří si někdy nevyzkoušeli již klasickou tradiční hru, Člověče, nezlob se! Velké obliby si samozřejmě cení i oblíbené Dostihy a sázky či Mikádo. Nemá smysl další výčet her, ale jde o to si vzpomenout, jak mohou být stolní hry zábavné. Doba ovšem pominula a stolní hry se značně vyvíjely. Zapomeňte na házení kostkou, kde má v rukou Váš osud jen náhoda. Dnešní stolní hry vyžadují logiku, důvtip, strategii, ale i tvůrčí schopnosti nebo schopnosti mluvení a znázornění komunikace řečí těla.

Stolní hry (ne)jen pro děti

Věděli jste, že se každý rok udělují ceny typu „hra roku“? Společenské hry se těší značné oblibě a jejich popularita roste. Rodinná zábava u televize nemusí být vždy plnohodnotná a nemluvě o volném času s přáteli. Stolní hra dokáže zabavit na desítky minut a při správné volbě si lze zahrát i několik her za sebou.

Moderní společenské hry jsou vyráběny v mnoha variantách. Karetní hry, deskové hry, ale i hry trojrozměrné, kde je například úkolem zdolat vysokou horu. Záleží opravdu jen na Vás, jaký druh zábavy preferujete.

Strategie jako na PC

Pro milovníky strategie, logiky a vlastního úsudku nabízejí stolní hry neomezené možnosti. Kostka již není potřeba a všechny kroky kupředu jsou řízeny pouze Vaším rozhodnutím. Obchod, války, dohody či důmyslné sňatky. Toto není počítačová hra, ale stolní hra, ve které závisí vše jenom na Vás.

Známé počítačové hry se mimochodem objevují i ve sféře stolních her. Jedná se o převedenou formu do stolní hry, kde se setkáte se známými postavami, prostředími či možnostmi, které jsou ale vylepšeny a nemusíte se spoléhat jen na boj s počítačem. Hry jsou většinou perfektně graficky i materiálově zpracovány a nabízejí plnohodnotný zážitek.

Nezapomínejme na nejmenší

Ani ti nejmenší nepřijdou nazmar. Dřevěné hračky, které mají v oblibě již generace dětí, se objevují jako hlavní postavy či objekty v dětských hrách. Může se tak jednat o hry na motivy známých dětských seriálů nebo filmů a děti se tak mohou vžít do rolí svých známých hrdinů.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.