Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady, Život

Mlčeti zlato! Kdy a jak raději mlčet

Mlčeti zlato! Kdy a jak raději mlčet

Autor obrázku ronny.

Jistě jste se v životě už alespoň jednou dostali do trapné situace, kdy jste měli na něco odpovědět, ale neznali jste správné znění odpovědi, a tak jste z toho zkoušeli nějak slovně „vybruslit“.

Anebo jste někomu tipovali věk a chtě nechtě jste přestřelili ten skutečný …takový omyl už je bohužel nenávratný a lidé si ho často pamatují – zejména pak ženy. U dívek v nižším věku (teenageři) berou právě tipování věku trochu jinak, obvykle spíše jako srandu.

Když nevíš, raději mlč!

Pokud Vám někdo položí nějakou otázku, na kterou nebudete znát odpověď, nesnažte se odpovídat ani důvěryhodnou lží – tím se mnohdy akorát zesměšníte a klesnete tak u ostatních na ceně.

Každý člověk je jiný a zrovna tak umí a ví každý něco jiného, a tak není žádná ostuda, pokud neznáte odpověď na otázku z tématu, které Vám není blízké. A pokud se Vám kvůli Vaší neznalosti budou někteří smát, či Vás budou pomlouvat, nic si z toho nedělejte …takoví lidé jsou většinou vyčleněni z kolektivu právě kvůli svému rádoby-perfekcionismu a nikdo je nemá moc rád …pravdou ovšem je, že velmi často bývají takoví lidé úspěšní v kariéře.

Raději méně, než více …

Autor obrázku quinn.anya

Máte-li někomu tipnout věk, prvně se pořádně rozmyslete, ať neuděláte třeba i osudovou chybu. Je dobré raději tipnout méně, než se zdá, že dotyčnému (dotyčné) je, ovšem příliš velké podstřelení věku také není dobré – tím dáte spíše najevo, že si chcete tzv. „šplhnout“ a může se tak stát, že si tím akorát přihoršíte, a jedná-li se Vám např. o pracovní pozici, mohla by i tahle jedna chyba negativně ovlivnit konečné rozhodnutí o přijetí.

Sympatie

Abyste se třeba i vyhnuli otázce, na kterou nebudete znát odpověď, nebo právě tipování věku, jednoduše se chovejte sympaticky, usmívejte se a buďte elegantní.

Nejenom, že se tím můžete odpovědi vyhnout, ale neznáte-li správnou odpověď, může Vám to i pomoci, až budete říkat: „Omlouvám se, ale nevím.“ Zanecháte tím dobrý dojem a zároveň se společensky nezesměšníte …je nutné si ovšem dát pozor, aby Vámi projevované sympatie nebyly „umělé“.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.