Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Kvalitní péče o vlasy v domácích podmínkách

Krásné vlnité vlasy

Krásné vlnité vlasy, Autor obrázku: Denise Mahoney

Vlasy jsou jednou z částí těla, která je nejvíce viditelná. Proto se většinou vždy snažíme, abychom měli nejen příjemný účes a vypadali dobře, ale aby i vlasy měli přirozený vzhled a jejich stavba byla pevná a vlasy byly zdravé. V domácích podmínkách jsme ještě nedávno nebyli schopni vytvořit moderní a pěkný účes. Současná technika nám ale značně vypomůže. Podívejme se na domácí péči o vlasy.

Kadeřnictví jsou poměrně drahá

Navštěvovat kadeřnictví pravidelně je v současné době velmi finančně náročné. Ne každý si tak může dovolit tyto služby využívat. Samotné ostříhání a základní péče o vlasy může stát i několik set korun. Přitom právě muži potřebují leckdy pouze strojkem zkrátit vlasy.

V domácích podmínkách tak již není problém vytvořit přirozený účes. Stačí k tomu právě zmíněný strojek na vlasy. Nejen, že ušetříme, ale je to i rychlé a snadné. Strojek ale oceníme i v případě, že s ním budeme stříhat i děti. Dětem leckdy základní úprava strojkem stačí a není problém jim tak vlasy pravidelně zkrátit.

Ani dámy nepřijdou zkrátka

Ženy strojky na vlasy pravděpodobně nevyužijí, ale co se týče úpravy vlasů, rozhodně se možnosti velmi rozšířily. Pěný účes jim tak může pomoci vytvořit žehlička na vlasy, která se v posledních letech velmi rozšířila mezi mladými lidmi. Výhoda žehličky je snadná manipulace, rychlost a dlouhotrvající efekt. Obliba je tak vysoká, že si vlasy žehlí i mladí muži.

Žehličky se dají sehnat již za několik málo stokorun. Nelze je však doporučit používat malým dětem, jelikož zde hrozí popálení. Určitě je třeba i myslet na to, že pravidelné používání žehliček může vlasy poškozovat.

Natočte si vlasy

Mezi další možnosti úpravy vlasů patří i kulmování a úprava vlasů pomocí kulmy. Kulmy mohou být dnes již kombinované například s fénem. Kulmofén je pak vlastně přístrojem, který umí hned několik funkcí najednou. Vlasy vysušíte a ještě docílíte potřebného vzhledu a konečného účesu. Kulmofńy jsou běžně sehnatelné v elektro obchodech nebo na internetu.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.