Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Oblečení na novou sezónu? Internet!

emoi-damske-triko84Blíží se nová sezóna. Přestože se to za okny možná ještě nezdá, jaro a následně i léto již klepe na dveře. A právě teď je nejvyšší čas se důkladně na novou sezónu připravit. Proč? Jelikož doznívá sezóna stará a leckdy se objevují výprodeje a slevy, můžete si pořídit nové oblečení za nejnižší ceny. A kde se to vyplatí na maximum? Samozřejmě, že na internetu.

Bojím se špatné velikosti

Nakupování po internetu není nic neobvyklého. Ovšem mnoho uživatelů internetu však nenakupuje oblečení. Proč? Bojí se. Bojí se toho, že si vybere nesprávnou velikost. Obavy jsou možná lehce na místě, ale to jen v případě, že nedodržíte základní pravidla nakupování oblečení po internetu.

Nakupování oblečení po internetu vyžaduje jistá nepsaná pravidla. Především se jedná o volbu velikosti, možnost reklamace a způsob doručení. Podívejme se na postup nakupování, budeme-li si chtít například vybrat dámské oblečení nebo tričko.

Velikost a míry

Základem je zjistit, jak se přibližně pohybují moje velikosti. Každý výrobce má značení poněkud jiné a tak je dobré si udělat přibližně průměr. Následně bychom se měli i změřit. Vhodné je změřit míry přes boky, přes prsa, dále i délku od ramen po pas. Většinou tyto tři základní údaje vystačí.

emoi-damsky-top82Výběr nejen dámských triček může být jednodušší v tom, že pokud natrefíme na stejnou firmu, od které již zboží máme, mají zpravidla stejné značení velikostí. Nenatrefíme-li, nic se neděje. Vyhledáme si tabulku velikostí na webu prodejce. Podle ní snadno na základě naměřených měr zjistíme naší velikost. Není-li tabulka velikostí přítomna a ani po kontaktování prodejce nám ji nechce poslat, je lepší tento obchod opustit.

Způsob reklamace

Zákon ukládá, že nákup přes internet lze do 14 dnů vrátit. Musí se jednat o nepoužité a originálně zabalené zboží. Mnozí prodejci oděvů tak dovolují si zboží vyzkoušet a spolu s nesundanými visačkami jej můžeme vrátit. Vybrali jsme si tak například svetry, které nesedí přes prsa. Nesundáme visačky, zabalíme a můžeme si je vyměnit za jiné zboží.

Určitě je třeba počítat i s poštovným. Ve většině obchodů máme na výběr hned několik způsobů doručení, často i včetně možnosti osobního vyzvednutí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.