Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Letní péče o suché vlasy

Timotei šamponSuché vlasy jsou problém, který trápí spoustu žen hlavně v létě. Jednak se ženy chtějí v létě víc líbit, protože mají více energie a času na nejrůznější společenské události, a druhým důvodem je, že se v horkém počasí, při koupání v moři nebo v bazénu vlasy ještě více vysušují. Na první pohled jsou hrubé a drsné, vysušené, hůř se upravují, proto je třeba jim věnovat v létě zvýšenou, ale šetrnou péči.

Jak si tedy se suchými vlasy poradit? V létě můžeme vynechat některé věci, které jim škodí, např. fénování, používání laku na vlasy, opalování v soláriu, chemické procedury, jako jsou barvení, melírování, trvalá. Naopak se budeme snažit vlasy promastit a zregenerovat prostřednictvím masáží hlavy, úpravou jídelníčku (jíst více brambory, mořské ryby a plody, citrusy). K ošetření můžeme využít přírodních zdrojů z domácí kuchyně – účinné je třeba vetřít do vlasů olivový olej, aplikovat masku z avokáda a smetany nebo umýt hlavu domácím vaječným šamponem.

Při návštěvě drogerie nebo lékárny je třeba se zaměřit na speciální přípravky pro suché vlasy, šampony, kondicionéry a masky, které jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí. Základem takových produktů jsou výtažky z bylin, ovoce, rostlinné oleje. Suché vlasy by se neměly umývat příliš často, aby se stihly promastit. Jednou týdně by se měly na vlasy nechat působit regenerační masky.

Jednou z možností jak si dopřát kvalitní vlasovou péči je používání vlasové kosmetiky Timotei. V nabídce je z produktové řady Intenzívní péče šampon na suché a poškozené vlasy. Léčebnou a pečující složkou je olej z avokáda, který obsahuje vitámín E a důležité proteiny nezbytné k hydrataci vlasů. Všechny šampóny a kondicionéry byly nově obohaceny o výtažky z exotické rostliny růže z Jericha, jež má úžasnou schopnost vydržet velmi nepříznivé podmínky na poušti.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.