Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Čím dříve, tím lépe aneb anglicky již odmala

Umět používat několik světových jazyků najednou je dnes téměř nutnost, která je vyžadována jak na některých školách, tak hlavně v zaměstnání. Podle Wikipedie je angličtina třetí nejrozšířenější jazyk na světě s 430 miliony mluvčích. Proto se snažíme již do malých dětí angličtinu doslova vměstnat. Jak k ní ale dítě přilákat, jak jej efektivně učit a jak zapojit profesionály?

Začínají již ve školce

První cizí jazyk se začínal nejdříve učit až na druhém stupni základní školy, poté se učíval již od třetí třídy prvního stupně a nyní se například s angličtinou setkáváme již ve školkách. Děti se učí poznávat zvířátka, učí se základní anglická slovíčka a tato angličtina pro nejmenší tak je základním kamenem, který samozřejmě i vypěstuje vztah k celé výuce jazyka.

Měli bychom se však správně rozhodnout, komu vlastně dítě svěříme. Pokud totiž již od samého počátku dítě bude mít vypěstováno negativní vztah a přístup k jazyku, těžko se bude dále vztah měnit. Měli bychom tak svěřit dítě specialistům a odborníkům, kteří vědí, jak jazyk efektivně a hlavně zábavně vyučovat.

Jazykové kurzy

Pokud byste chtěli již malé dítě vyučovat cizímu jazyku a ve školce tuto možnost nemá, existují konverzační kurzy pro děti. Připravují děti na základ jazyka, hravou formou dítě seznámí s cizími slovíčky, formou her se připravují na pochopení významu slovíček a projevu v cizím jazyce.

Tyto kurzy jsou pak skvělou alternativou nebo i rozvíjející aktivitou právě při výuce ve školce nebo ve škole. Existuje hned několik druhů kurzů, ať jsou to hromadné výukové metody formou třídy a skupiny, tak i individuální ve formě návštěvy lektora nebo učitele domácnosti dítěte.

O tom jak se také naučit cizí jazyk jsme psali také zde.

Jaké jazyky ještě letí?

Autor obrázku: Bart Everson

Absolutním hitem ve výuce jazyků je samozřejmě angličtina. Tu se učí opravdu většina dětí, studentů i žáků. V druhé řadě následuje němčina, která je oblíbená vzhledem k poloze naší země na mapě Evropy. Dětské jazykové kurzy ale umožňují i výuku francouzštiny nebo španělštiny.

Možná překvapením je pak vzrůstající obliba ruštiny, ale i asijských států. To je dáno především ekonomickou situací, kdy se otvírají trhy právě v Rusku a Asii a proto je znalost těchto jazyků vyžadována a je to stále větší výhoda.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.