Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Jakou ledničku koupit? Poradíme vám při výběru

lednička

lednička, Autor obrázku: Sarnil Prasad

Řekne-li se lednička, hned každému dojde, že je to jedna z nejzákladnějších součástí bytu. Jenom těžko bychom si mohli představit domácnost, ve které by tento spotřebič nebyl. Pokud i vy uvažujete nad její koupí, máme pro vás několik základních tipů, díky kterým bude samotný výběr lednice hračkou. Tím nejdůležitějším kritériem by měla být samozřejmě její velikost. Zatímco jednotlivci nebo páru postačí menší model, větší rodina bude určitě upřednostňovat větší ledničky s mrazákem, kam se jim veškeré potraviny pohodlně a snadno vejdou.

Nejenom velikost, ale i design

Pro mnoho lidí však nehraje hlavní roli pouze velikost, ale samozřejmě i design samotné lednice. Obě tyto kritéria určitě splňují takzvané americké lednice, které nejenom skvěle vypadají, ale díky dvoukřídlému otevírání nabídnou obrovské množství úložného prostoru. Zajímavým doplňkem, kterým americké chladničky často vynikají, je třeba výrobník ledu, který přijde vhod především v letních měsících. Samozřejmě existují různé druhy lednic tohoto typu, a tak případnému zájemci nezbývá nic jiného, než vybírat podle svých preferencí.

Cena hraje určitě i svou roli

Dobré je stanovit si jasnou cenovou hladinu, a v té se držet. Je jasné, že ceny lednic se pohybují ve velkých rozpětích. Ačkoliv za více peněz získáme mnohem více funkcí, ne vždy řadu těch inovativních skutečně využijeme. Proto je nejlepší volbou dodržovat ideální poměr cena/výkon. Ten určitě splňují lednice kombinované, které nejenom že kombinují lednici a mrazničku, ale zároveň vyjdou levněji, než pokud bychom si oba spotřebiče koupili zvlášť. Navíc kombinované lednice vyhovují i s ohledem na prostor, který zabírají. I to je velmi důležité a například v menších kuchyních platí toto pravidlo dvojnásob. Nejenom že se tam lednice snadno vejde, ale vždy budou potraviny na dosah ruky.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.