Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Barva oblečení ovlivňuje tvoji náladu

Barva oblečení ovlivňuje tvoji náladu

Ať se ti to zdá nebo ne, barvy, kterými se obklopujeme, dost ovlivňují naši náladu. Neříkej, že si nevybíráš ráno outfit právě podle toho, jak se cítíš. Dělá to tak každý. Pokud si ale vezmeš i přes depresi žluté oblečení, nálada se ti bleskem zlepší. Uvidíš, že se ti na obličeji hned i objeví úsměv. Neponechávej výběr barvy jenom na tvojí náladě a vezmi to trochu i do svých rukou – můžeš si tím zvýšit jak náladu, tak i sebevědomí.

Říká se, že kdo vidí rudě, tak je naštvaný či se vzteká. To určitě znáš. Ale rudá není jediná barva, která vyjadřuje emoce, všechny barvy totiž něco vyjadřují. Například pocit smutku vyjádříš v angličtině frází „feeling blue“. Barvami tak můžeš ovlivnit i svoji psychiku.

Autor obrázku: Fergal Carr

Bílá

Pokud nosíš bílou samotnou a nekombinuješ ji s žádnou jinou barvou, může na ostatní působit až nepřátelský a příliš chladně. Tak se pak budeš cítit i ty. Bílá je ale barva čistoty a nevinnosti, pokud ji doplníš i jinou barvou, určitě ti prokáže obrovskou službu. Navíc se v ní budeš cítit i skvěle, hlavně v létě, kdy odráží sluneční paprsky.

Žlutá

Žlutá je barva slunce, je to barva tepla, bezpečí, radosti a dobré nálady. Pokud se ráno probudíš s depresí, jsi ve stresu nebo prostě jenom tvoje nálada není zrovna nejlepší, zahal se do žluté barvy, která podpoří vznik lepší nálady. Mimo to má i skvělý vliv na činnost tvého metabolismu, takže je i zdravá. Neměla bys to ale s ní přehánět, jako s žádnou jinou barvou. Dej si také pozor na to, že by mohla upoutat pozornost, o kterou možná ani nestojíš.

Oranžová

Oranžová je stejně jako žlutá velmi optimistická barva. Také podporuje dobrou náladu, radost a pocit bezpečí, ale bohužel už ne v takové intenzitě jako barva žlutá. Měla bys s ní zacházet ale opravdu opatrně, protože ve větším množství může působit nebezpečně a lidé by se tě mohli i bát oslovit. A víš, co se o oranžové také říká? Že pokud je použita ve správném množství, podporuje navazování mezilidských vztahů a má dobrý vliv na plodnost.

Červená

Červená je barva, která hodně upoutává pozornost. Pokud zvolíš ten správný odstín a nebudeš v ní chodit zahalená od hlavy k patě, docílíš tím toho, že budeš vypadat sexy a přitažlivě. Pokud jí ale použiješ mnoho nebo tmavý či do očí bijící odstín, lidé se tě akorát budou bát. Červená totiž působí velmi agresivně a nebezpečně. Jejím velkým plusem ale je, že dodává sílu a energii.

Růžová

Hodně lidí růžovou odsuzuje, což je ale velká škoda. Růžová totiž uklidňuje, pokud je použita ve světlých odstínech. Naopak, pokud se oblékneš do tmavé nebo syté růžové, může být až nepříjemná, nepřirozená, nedostupná.

Autor obrázku: CastawayVintage

Modrá

Modrá je normálně barva klidu, míru a vyrovnanosti, ale podporuje pocity smutku a melancholie. Pokud se tedy probudíš s depresí, ve stresu nebo se špatnou náladou, modré tričko nebude zrovna nejlepší volbou. To ale není všechno, co modrá dokáže, podporuje totiž schopnost soustředění se, kreativitu, snižuje pocity bolesti a podporuje chutě k jídlu.

Zelená

Zelená je barva, se kterou se to nedá nikdy zkazit. Zelená bude na ostatní lidi působit pohodově a harmonicky a každý se s tebou bude rád vybavovat. Pokud k tomu navíc ještě připojíš upřímný úsměv, určitě zaboduješ. Zelená skvěle uklidňuje a zahání špatnou náladu. Podporuje vnitřní vyrovnanost.

Hnědá

Hnědá v ostatní evokuje pocit důvěry a spolehlivosti, tebe může ale i rozesmutnit. Záleží dost na odstínu, některé naopak podporují dobrou náladu.

Černá

Černá barva je jeden velký paradox, na jednu stranu je to barva zla, smrti a podporuje smutek. Ale na druhou stranu je silná a mocná, což tě může v těžkých chvilkách podpořit. Rozhodně by ses ale neměla do černé zahalovat pořád, na ostatní by mohla působit až příliš depresivně. A lidé vedle sebe mají radši pozitivního člověka.

 

Teď, když ses už dozvěděla, co která barva dokáže, se na to můžeš směle vrhnout a svoji náladu aspoň trochu ovlivnit. Pokud se ale na určitý den nehodí určitá barva, která by ti v ten den pomohla, nemusíš to zrovna dvakrát hrotit, protože bohatě postačí doplněk, který formální oblečení nezkazí, ale tvoji náladu podpoří.

Pozor by sis měla dávat i na to, jak barvy kombinuješ. Můžeš zkusit i neonové doplňky, které jsou v poslední době in.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.