Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Pečuj o své řasy!

Pečuj o své řasy!

Určitě toužíš po dokonalých, dlouhých a hustých řasách. Ale málokterá žena pro ně něco dělá. A přitom jsou stejně důležitou součástí našeho vzhledu jako vlasy, pleť či cokoliv jiného. I když jsou tak maličké. I když nepotřebují nijak zvláštní péči, občas bys jim dodat výživu měla. Budou ti vděčné.

Pomoz jim správnou stravou

Autor obrázku: umstwit

Pokud tě trápí, že nejsi majitelkou hustých a dlouhých řas, může to být právě nevyváženou stravou. Řasám prospívá hlavně hodně zeleniny a ovoce, samozřejmě i sacharidy a bílkoviny. Naopak by ses měla vyhnout obloukem fast foodu, tučnému a mastnému jídlu.

Svým řasám můžeš pomoct i tím, že si koupíš v lékárně vitamin E, který se dá polykat či kapsli propíchnout a menší množství aplikovat přímo na řasy. Výhodou druhého způsobu je to, že řasy budou vyživeny ihned.

Pokud nechceš používat vitamin E, můžeš použít ricinový olej, který je v tomhle přímo kouzelníkem. Každý večer si jím potírej řasy, ale dej pozor, aby ti olej nestekl do očí, mohlo by to trochu bolet. Sice neuvidíš výsledek ze dne na den, ale řasy ti krásně porostou. Ricinový olej se dá použít i na obočí, pokud ho chceš krásně husté. Jedinou nevýhodou je, že ho neseženeš v každé lékárně. Pokud ho prostě k dostání nemáš, můžeš zkusit i panenský olivový olej.

Kouzlo i nešetrnost řasenek

Dají se sehnat i speciální řasenky, které mají za úkol tvoje řasy zkrášlit, ale zároveň je i vyživovat. Jsou k řasám mnohem šetrnější než klasické řasenky. Možná ti ze začátku bude dělat problém sehnat vyživovací řasenku, která by nebyla gelová a barvila by, ale určitě se na tebe usměje štěstí.

Autor obrázku: Courtney Rhodes

Pokud používáš každý den voděodolnou řasenku, protože více vydrží, zkus jí občas vyměnit za klasickou. Voděodolná řasy mnohem více zatěžuje, je hůře odlíčitelná, řasy se lámou a padají více než právě s klasickou. Navíc určitě každý den voděodolnou nepotřebuješ, i klasické toho vydrží poměrně dost.

Nezapomeň na odličování řasenky! Možná si říkáš, že když si řasy neodlíčíš, tak se toho zase tolik nestane, ale opak je pravdou. Řasy budou slabší a budou častěji vypadávat. Samozřejmě, ještě horší variantou je, když ani ráno starou řasenku neodlíčíš a naneseš na ni novou vrstvu. Nový make-up tím nebude rozhodně dokonalý, řasenka se ti bude drolit a řasám tím nesmírně ublížíš.

Řasy nerostou stejně jako vlasy, ale mnohem pomaleji. Proto zapomeň na vytrhávání či stříhání. Chovej se k nim šetrně, protože růst mohou až v řádech měsíců.

Samozřejmě ke skvělému vzhledu řas, je důležité si vybrat i dobrou řasenku. Dobrá řasenka by řasy neměla slepovat, neměla by se drolit či obtiskávat, či zatěžovat řasy.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.