Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Nano impregnace na boty chrání obuv před povětrnostními vlivy

Podzim je ročním obdobím, kdy se setkáváme s velmi rozmarným počasím. Ráno je mlhavo, dopoledne svítí slunko a odpoledne prší. Toto není jenom zátěž na nás, ale je to samozřejmě zátěž i pro naše boty. Jak je co nejlépe ochránit a která impregnace je pak vůbec tou nejlepší volbou?

Proč impregnovat boty?

Moderní obuv je často vyrobena z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči vlhkosti a otěru. Jenže některé druhy materiálů přímo impregnaci vyžadují a jiné je vhodné před použitím řádně ošetřit. Týká se to především textilních materiálů, materiálů z kůže, ale ošetřit můžeme i umělé materiály a to například z důvodu zachování původního vzhledu, barvy a lesku.

Impregnaci pak oceníme hlavně v deštivém počasí, při roztátém sněhu nebo kdykoliv jindy, kdy budou boty v nadměrném množství vody. Samotné impregnace na boty mají omezenou funkci a schopnosti. Tedy nechrání nám obuv před vodou navždy.

Druhy impregnací

Boty se impregnují od nepaměti. Jako impregnace na boty byly používány již dávno různé druhy olejů a tuku z hospodářských zvířat. V současné době se setkáme s impregnacemi na bázi vosku, teflonu, oleje nebo silikonu. Existuje ale i úplně nový druh impregnace, což je nano impregnace NanoConcept, která nahrazuje dosavadní produkty a přichází s lepšími vlastnostmi.

Autor obrázku: cyrusbulsara

Nano částice

Nano částice jsou malé částice, které jsou díky pevným vazbám k sobě vázány a lze z nich vytvořit mnohé produkty, ale jejich vlastnosti využít právě i v oblasti impregnace. A oproti klasickým impregnacím jsou pak účinky a schopnosti mnohonásobně lepší.

Impregnace s nano částicemi má mnohem delší životnost a chrání vaši obuv po delší dobu. Také má mnohonásobně větší odpuzovací schopnost proti vodě a nečistotám, ale rozhodně nijak nezhoršuje vlastnosti samotné obuvi. Ta je stále velmi prodyšná, nohy se v ní nepotí a máte zajištěné maximální pohodlí. Tyto vlastnosti pak oceníte při náročných podmínkách, jako jsou sporty nebo turistika. Životnost je totiž až několik měsíců.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.