Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Nezapomínejte na rozjasňovač!

Autor obrázku: Alica Mckenna-Johnson

Rozjasňovače se začali těšit velké oblibě teprve před asi dvěma rokama. Přesto bychom jej u mnoho dívek v kosmetické taštičce nenašli. Proč? Mnoho z nich o tomto zázraku ani neví, jiné mu zas nedávají takovou váhu, jakou by si zasloužit.

Rozjasňovač je totiž opravdu takový malý zázrak, pleť krásně rozjasní a zvýrazní jednotlivé části obličeje. Při používání velice krycího make-upu je rozjasňovač, tvářenka či bronzer přímo nutností. A pokud použiješ všechny tři vychytávky najednou, docílíš tak téměř přirozeného make-upu. Rozjasňovač dodá obličeji zpět plastičnost.

Pokud tvá pleť vypadá unaveně, rozjasňovač je určený hlavně pro tebe. Dej ale pozor, pokud máš velké problémy s akné, aby rozjasňovač stav akné ještě nezhoršoval nebo je nezvýrazňoval. V takovém případě rozjasňovač raději nepoužívej a počkej si, až tvoje pleť bude v pořádku. Pokud tě čeká dlouhý den ve škole nebo v práci, rozjasňovač dodá pleti potřebnou svěžest a ty budeš vypadat celý den skvěle. Až bude tvůj šéf koukat, jak to zvládáš!

Kam rozjasňovač nanášet?

Před nanášením by sis ještě měla pořídit speciální highlighter brush, ale můžeš použít i ten na tvářenku. Akorát na rozjasňovač se hodí spíše užší štětec.

Rozjasňovač nanášej na vrcholek lícních kostí. Ten dobře poznáš, protože je to ta nejvystouplejší část. Pokud používáš i tvářenku, pak rozjasňovač nanes přesně nad ni. Dále rozjasňovač nanášej po konec obočí a do vnějšího koutku očí. Oči to opticky otevře, takže tento trik dost pomůže holkám s menšíma očima. Pokud máš nevýrazné rty a chtěla bys je trochu zvýraznit, nanes rozjasňovač i do žlábku horního rtu, můžeš rty i lehce rozjasňovačem orámovat, ale zde nepoužívej tolik rozjasňovače jako do žlábku. Nezapomeň vše rozetřít do ztracena. Jako poslední nanes trochu rozjasňovače na střed brady a čela. Rozhodně to s ním nepřeháněj, v tomto případě méně je více.

Rozjasňovačů na našem trhu najdeš opravdu mnoho, můžeš si vybrat z široké škály barev a konzistence. Nejčastěji se však setkáš s bílým či se třpytkami. Dále jsou pak časté žluté, zlaté, stříbrné, růžové aj. Barvy se určitě bát nemusíš, protože ve finále tak sytá nebude. Konzistenci nejčastěji najdeš pudrovou, tuhou v tyčince nebo tekutou. Rozjasňovač seženeš jak v drogériích, tak v parfumeriích a od toho se samozřejmě bude odvíjet i cena. Stačí si jen vybrat tvého favorita!

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.